ΟΦΙ: Άδικο αποτέλεσμα

ΟΦΙ | 16 Ιανουαρίου 2021, 19:12

Για "άδικο" αποτέλεσμα κάνει λόγο ο ΟΦ Ιεράπετρας αναφερόμενος στην ισόπαλη πρεμιέρα με τον Διαγόρα στο Βουζουνεράκειο.

Η Κρητική ομάδα θεωρεί ότι αδικείται από το τελικό 1-1 με βάση την εικόνα του αγώνα, ενώ κατέληξε και σε δύο συμπεράσματα. Η ανάρτησή της για την ιστορική πρεμιέρα μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της αναφέρει σχετικά:

«Ο ΟΦΙ στην πρώτη του εμφάνιση στην SL2 παραχώρησε ισοπαλία στον Διαγόρα Ρόδου 1-1. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, όμως κρίθηκε από ένα πέναλτι στο 14′ όταν ο Βογιατζής μάρκαρε τον Σμυρλή στην γραμμή της περιοχής.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΙ ήταν καταιγιστικός, περιόρισε τον Διαγόρα στο μισό γήπεδο, έχασε σωρεία ευκαιριών για άνετη ανατροπή του αποτελέσματος, έπαιξε ωραίο στρωτό ποδόσφαιρο και τελικά ισοφάρισε στο 70′ με ωραίο σουτ του Γκίνη. Τα συμπεράσματα του αγώνα είναι δύο:

1. Ο ΟΦΙ του δευτέρου ημιχρόνου παραμένει στην κατηγορία άνετα.

2. Η απουσία του κόσμου από το Βουζουνεράκειο στοιχίζει. Τέτοια ματς τα γύριζε ο κόσμος και οι Κουρήτες μόνοι τους.»