Φιλική νίκη με Μανουσάκη επί του ΟΦΙ

ΟΦΙ Εργοτέλης | 25 Οκτωβρίου 2020, 17:57

Ο Εργοτέλης ήταν ο νικητής στο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε στο Παγκρήτιο στάδιο. Επικράτησε με 2-0 του ΟΦ Ιεράπετρας χάρη σε ισάριθμα τέρματα του Γιώργου Μανουσάκη.

Και τα δύο τέρματα της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε στο στο 25ο λεπτό με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μανουσάκη (1-0). Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Τσέλιος από μαρκάρισμα του Ζαφείρη στη μικρή περιοχή.

Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 35ο λεπτό μετά τη σέντρα του Μπουρσέλη από δεξιά και το σουτ του Γιώργου Μανουσάκη που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Παπαδόπουλο.

Ήταν ματς υψηλής έντασης ανάμεσα σε δύο ομάδες που θα αγωνισθούν στην ίδια κατηγορία. Τόσο ο Γιάννης Ταουσιάνης όσο και ο Μανώλης Παπαματθαιάκης είχαν την ευκαιρία να κάνουν πολλές δοκιμές και να βγάλουν αρκετά συμπεράσματα λίγο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Μπάτζιος (75′ Σαρρής) Μαζουλουξής, Νεραλ, Ποζατζίδης (53′ Μποτε) Μπουτσάκης (53′ Αλεξάκης), Αππι, Τσέλιος (75′ Κόλα) Μπουρσέλης (70′ Κουατεγκ) Μανουσάκης (83′ Κουτάντος), Πατρινός (65′ Κατσούρι).

ΟΦΙ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Παπαδόπουλος, Καψάλης (57′ Πριόνας) Αρναούτογλου (46′ Μπαράτα) Σμίλτος, Καπία (10′ λ.τρ. Ζήσης), Περδίκης, Λεμονής, Γκίνη (67′ Αργκιλέσι), Φουάσης, Γκούφα (46′ Κόστα) Κούστα (65′ Καλιμάνης).