Ξεκίνημα με “διπλό” ο Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών (pics)

Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών Παγχανιακός / ΔΑΑΟΧ | 3 Σεπτεμβρίου 2016, 19:35

Σε ένα παιχνίδι με λιγοστές φάσεις, ο Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών, έχοντας την ουσία νίκησε με 3-0 τον ΔΑΑΟΧ, στο πλαίσιο της πρεμιέρας του 6ου ομίλου.

Η ομάδα του Δημήτρη Ανθούση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο δυσκολεύτηκε απέναντι στο δυνατό και καλοδουλεμένο σύνολο του Μάρκου Ασλαματζίδη. Πιο κοντά στο γκολ έφτασαν οι γηπεδούχοι στο 19’ όταν ο Μουστάκας δεν μπόρεσε να εξουδετερώσει το σουτ του Φρονιμάκη, η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι και στη συνέχεια την έστειλε στα δίχτυα ο Δοξάκης, αλλά ο Κασσελάκης ακύρωσε ως οφσάιντ το γκολ.

panigirismoi gia 0 1

Στην πρώτη του αξιόλογη επίσκεψη στα αντίπαλα “καρέ” ο Ποσειδών ευτύχησε να προηγηθεί στο 37’, όταν ο Λίκα έβγαλε τη σέντρα και ο Ράντεβ σκόραρε με προβολή κόντρα στην πρώην ομάδα του (0-1).

panigirismoi gia 0 2

Το 0-2 έγινε στην πρώτη καλή φάση του β’ ημιχρόνου, όταν ο Τζαγκαράκης έβγαλε κάθετη πάσα στον Λίκα, που στην πλάτη της άμυνας με πλασέ έκανε το 0-2. Ένα λεπτό μετά ο Μακρής απείλησε με σουτ για τον ΔΑΑΟΧ αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

koutoulakis
Στο 74’ μπήκε… τελεία στο ματς όταν ο Κομπογεννητάκης έβγαλε τη σέντρα και ο νεαρός Κουτουλάκης άθελά του πέτυχε ένα… σπάνιο γκολ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του (0-3). Η τελευταία φάση στο ματς άνηκε στον Ποσειδώνα με τον Κομπογεννητάκη, το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Σκευφούλαξ.