Βέστα-γκολ και 2-0 τον Ιαλυσό Ρόδου στην πρεμιέρα! (Pics)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ | 11 Σεπ 2016, 18:53

Με δύο γκολ του Λευτέρη Βεστάκη η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ έκανε ιδανικό ξεκίνημα στη Γ' Εθνική, επικρατώντας με 2-0 του Ιάλυσου Ρόδου στο παιχνίδι που έγινε την Κυριακή (11/9) στις Μουρνιές.

Η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ πραγματοποίησε μια πειστικότατη εμφάνιση, φτάνοντας σε μια επιβλητική νίκη! Απέναντι σε μια έμπειρη ομάδα που πέρυσι διεκδίκησε έως ένα σημείου ακόμα και το πρωτάθλημα στη Γ’ Εθνική!

IMG 3213

Μάλιστα, το ΙΝΚΑ θα μπορούσε να σκοράρει περισσότερα τέρματα αφού πέραν των ευκαιριών (κλασσικών ως επί το πλείστον) έχασε και πένατι με τον Τσικουδάκη στο 16′ και ενώ το σκορ ήταν 0-0.

goal8

Ο Βεστάκης “χτύπησε” δύο φορές, στο 26′ και στο 32′ οδηγώντας το ΙΝΚΑ σε μια σπουδαία νίκη που αποτελεί και τονωτική ένεση για τη συνέχεια του πρωταθλήματος!

IMG 3217

ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ

1’ Από κοντά ο Βεστάκης δεν προλαβαίνει να σκοράρει

8’ Από απόκρουση του Γεωργίου ο Σπάρταλης από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει.

16’ Ο Αρχοντούλης ανατρέπει τον Καρβουνιάρη. Εκτελεί άστοχα το πέναλτι ο Τσικουδάκης!

21’ Ο Καρβουνιάρης δεν μπορεί από κοντά να σκοράρει.

26’ ΓΚΟΛ ΙΝΚΑ: Από φάουλ του Ντεντάκη, ο Βεστάκης με κοντινή προβολή κάνει το 1-0!

32’ ΓΚΟΛ ΙΝΚΑ: Από ωραία προσπάθεια του Γαλανίδη, ο Τσικουδάκης εκτελεί αποκρούει ο Παπαδόπουλος και ο επερχόμενος Βεστάκης σκοράρει!

41’ Σουτ του Γκουτσίδη άουτ η μπάλα.

70’ Φάουλ Γιαννόπουλου σε κόρνερ διώχνει ο Γεωργίου

88’ Σουτ Παπαθανασίου, λίγο άουτ η μπάλα

89’ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία με τον Βεστάκη να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά!