Συνεχίζει απτόητος με… ασύλληπτο Παλαθούρα

Φωστήρας Παγχανιακός | 30 Οκτωβρίου 2016, 14:44

Την ξέφρενη πορεία του συνέχισε για ακόμα μία αγωνιστική στην Β’ κατηγορία ο Φωστήρας που πέρασε και από την Μοναχή Ελιά με σκορ 3-1 κόντρα στον Παγχνανιακό.

Ο ΦΑΣ θα πορευτεί έτσι για ακόμα μία εβδομάδα στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, καθώς μετρά 5 νίκες στις πρώτες 5 αγωνιστικές του πρωταθλήματος.

Ο Νίκος Παλαθούρας έκανε… τα πάντα στο σημερινό παιχνίδι για την ομάδα του, χαρίζοντας μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη με ένα πέναλτι (2ο γκολ) και ένα φάουλ (3ο γκολ), ενώ είχε την ασίστ στο πρώτο γκολ. Είχε επίσης, δύο δοκάρια σε ακόμα μία εκτέλεση φάουλ στο δεύτερο ημίχρονο και μία από κόρνερ!

ΤΑ ΓΚΟΛ

Από το φάουλ του Παλαθούρα στο 20’ ο Αμαξόπουλος πετάχτηκε και πέτυχε το 0-1 με καρφωτή κεφαλιά για τον Φωστήρα.

Ο Παγχανιακός με το φάουλ του Κόσεκ ισοφάρισε το παιχνίδι λίγο πριν βγει το ημίχρονο, στο 40’.

Ο Παλαθούρας δεν μπόρεσε σε δύο περιπτώσεις στο 1-1 να ξαναδώσει προβάδισμα στον ΦΑΣ, καθώς είδε το δοκάρι να… σταματάει την προσπάθειά του σε εκτέλεση φάουλ και μετά σε κόρνερ.

Ό,τι δεν κατάφερε εκεί, το πέτυχε λίγο αργότερα ο ίδιος, με τον Ξενάκη να κερδίζει το πέναλτι και τον Παλαθούρα να ευστοχεί αυτή την φορά γα το 2-1, στο 75’.

Στο 85’ ο Παλαθούρας πέτυχε τελικά γκολ με… στημένο, καθώς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σφακιωτάκη με ακόμα μία εκτέλεση φάουλ, στην φετινή σεζόν.

Ο Ξηρουχάκης είδε την κόκκινη κάρτα για τον Παγχανιακό στο 89’, ενώ από την μεριά του ο Φωστήρας ευχαριστεί τους γηπεδούχους για την φιλοξενία τους στο παιχνίδι.

Διαιτητής: Ντοκάκης

Βοηθοί: Πατσουράκης-Μπαταγκιώνη

Παγχανιακός (Γιώργος Λιανιδάκης): Σφακιωτάκης, Μπαριωτάκης, Σκεπασιανός, Φραγκεδάκης, Ξηρουχάκης, Φαντάκης, Κόσεκ (83’ λ.τρ. Τσαλίκης), Ποντικάκης (60’ Αχλάτης), Ντούπη, Κυριακίδης, Χατζηδάκης (75’ Τσουβαλάκης)

Φωστήρας (Παναγιώτης Παλαθούρας): Μουτζούρης, Παπακαστρήσιος, Αικατερίνης, Μανουσάκης, Αμαξόπουλος, Ματζορογιώργος (85’ Αντωνάκης), Κουνάβας (75’ λ.τρ. Παπαδάκης), Περράκης, Ποντικάκης, Παλαθούρας, Ξενάκης