Στο 90′ η ανατροπή για Ποσειδώνα, 3-2 την Αμιλλα

Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών | 19 Ιανουαρίου 2020, 15:24

Ενα πραγματικό ντέρμπι διεξήχθη την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων με τον Ποσειδώνα Καμισιανών-Ραπανιανών να φτάνει σε νίκη με ανατροπή, την οποία ολοκλήρωσε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, κερδίζοντας έτσι με 3-2 την Αμιλλα.

Η ομάδα του Μανώλη Πηγουνάκη ανεβαίνει στους 23 βαθμούς και περίπου στη μέση της βαθμολογίας, με την ομάδα από το Μόδι από την άλλη να εξακολουθεί να βρίσκεται σε μια δύσκολη θέση, αφού αυτή τη στιγμή είναι ουραγός.

Καθοριστικός παράγοντας για τη συνέχεια του ματς, η αποβολή του Λόγκο για τους φιλοξενούμενους στο 30ο λεπτό. Το γεγονός αυτό έδωσε αβαντάζ στον Ποσειδώνα, ο οποίος παρ’ όλα αυτά από το 13’ βρέθηκε πίσω σκορ από το γκολ του Βερυβάκη, ωστόσο το β’ ημίχρονο επεφύλασσε μεγάλες συγκινήσεις.

Με παίκτη παραπάνω, οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 1-1 στο 46’ χάρη στο γκολ του Μπαλαντινάκη, αλλά η Αμιλλα δεν το έβαλε κάτω και στο 62’ κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Βερυβάκης, που χρίστηκε έτσι πάλι σκόρερ.

Τελικά, στο τελευταίο δεκάλεπτο, η πίεση των παικτών του Ποσειδώνα απέφερε αποτέλεσμα, καθώς στο 82’, η ομάδα των Καμισιανών-Ραπανιανών κέρδισε με τη σειρά της πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Δοξάκης. Η ανατροπή για τον Ποσειδώνα ολοκληρώθηκε στο 90’ με τον Θεοδωρογλάκη να σκοράρει μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Διαιτητής: Κουρκουμελάκης. Βοηθοί: Καντεράκη-Χατζηδάκης

Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών (Μανώλης Πηγουνάκης): Μπριώτης, Θεοδωρογλάκης, Βόκας, Τσότσος, Μαριανάκης (70’ Αχλάτης Γ.), Μυφτάρι, Κατωτικίδης, Χαμζάι (85’ Γρηγοριάδης), Τσαβαρής, Δοξάκης (90’ Κολοκυθάς), Μπαλαντινάκης

Αμιλλα (Μάκης Σωφρόνογλου): Αυγουστιανάκης, Κτιστάκης, Λυτινάκης, Φυντινάκης, Τερεζάκης (75’ Τσάμι), Μαυρομάτης, Σταυρουλάκης (58’ Κοντεκάς), Σαράντος (60’ Βαρουξάκης), Πρώιμος, Λόγκο, Βερυβάκης.