“Πλήρωσε” το κακό πρώτο ημίχρονο

ΟΑΧ | 21 Φεβρουαρίου 2016, 20:44

Η γυναικεία ομάδα του Ο.Α.Χανίων υπέστη ακόμα μια ήττα στην Α2 Εθνική κατηγορία. Το συγκρότημα του Στέλιου Καρκανάκη ηττήθηκε με 74-62 από το Μελίσσια στο κλειστό Κλαδισού και παρέμεινε στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι χάθηκε ουσιαστικά στο πρώτο ημίχρονο, όπου τα Μελίσσια πήραν διαφορά 12 πόντων. Παρά την αντεπίθεση του ΟΑΧ στο τρίτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενες διαχειρίστηκαν το υπέρ τους προβάδισμα με συνέπεια την νίκη με 74-62.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 62-74

Δεκάλεπτα : 10-19, 29-40, 51-58 , 62-74

Διαιτητές: Χαϊνά Κοτσίρης

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Καρκανάκης,Δημητρουλάκη): Πρασιανάκη 2, Καραβέλη 10(2) , Κασωμένου 7, Φουράκη , Σταχτιάρη 7, Παπαδοκοκολάκη , , Γαλητσιάνου 8(2) , Μοσχοπούλου 26(3) , Βαρυπατάκη 2

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 13, Δούρου , Κοιλιαρίδη 32 (3), Πολίτη 3, Ζακυνθινού 3, Καπερώνη 6, Κοτσιάφτη 2, Χριστακοπούλου , Αστραντίνη 14 (4)