“Έσπασε” το σερί επτά αγώνων του Γρανίτη ο Ποσειδώνας

Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών Γρανίτης | 29 Οκτωβρίου 2017, 14:46

Σε εξαιρετική κατάσταση συνεχίζει να διατηρείται ο Ποσειδώνας Καμισιανών-Ραπανιανών που έφυγε νικητής από ακόμα μία πολύ δύσκολη έδρα.

Η ομάδα του Δημήτρη Ανθούση νίκησε μέσα στην Αγία Μαρίνα τον Γρανίτη με 1-0 και “έσπασε” μάλιστα το σερί των “κιτρινόμαυρων” που μετρούσαν επτά αγώνες χωρίς ήττα, καθώς μοναδική φορά που έφυγαν με… άδεια χέρια, ήταν στην πρεμιέρα με τον Κρ. Αστέρα (ήττα με 1-0 τότε). Παράλληλα, ο Ποσειδώνας διατήρησε το δικό του εντυπωσιακό αήττητο στο πρωτάθλημα με έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες σε σύνολο εννέα αγώνων.

Η φιλοξενούμενη ομάδα είχε δοκάρι στο 9ο λεπτό σε κεφαλιά του Τερεζάκη, ενώ ο επιθετικός του Ποσειδώνα κατάφερε να ανοίξει τελικά το σκορ στο 52′ με πλασέ από πάσα του Ράπτη και ενώ στο 60′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Στρατουδάκης του Γρανίτη.

Ακόμα και με το αριθμητικό μειονέκτημα, στο 90ο λεπτό η ομάδα του Γιώργου Μπονατάκη έφτασε κοντά στην ισοφάριση, αλλά η μπάλα “χτύπησε” στο ορίζοντιο δοκάρι του Καλοριζικάκη, έπειτα από ανάποδο ψαλίδι του Μπουρμπάκη.

Γρανίτης (Γιώργος Μπονατάκης): Μελισσινός, Καστρινάκης (84′ Μιχ. Περράκης), Kυριακάκης (60′ Μπουρμπάκης), Κατσαρός, Καγλαντζής (72′ Μπαμπουνάκης), Στρατουδάκης, Κουλάκης, Πατρικάκης, Αντ. Περράκης (77′ Κοκάκης), Δασκαλάκης, Ν. Μαυρεδάκης

Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών (Δημήτρης Ανθούσης): Καλοριζικάκης, Ράπτης (75′ Αργύρης), Κομπογεννητάκης (89′ Καρεφυλλάκης), Νταγκουνάκης, Ψαρουδάκης, Κελέση (87′ Αργύρης), Μάρτιν (65′ Αράπη), Δοντσίδης, Καβακόπουλος, Μπούχλης, Τερεζάκης (85′ Λιανιδάκης)