Πέρασμα Ασπίδας από Νιο Χωριό

Τιτάν Ασπίδα | 20 Απριλίου 2024, 21:57

H Aσπίδα νίκησε στον Νιο Χωριό με 3-2 τον Τιτάνα σε χορταστικό παιχνίδι χωρίς άγχος για τις δύο ομάδες.

Γκολ και θέαμα από τις δύο ομάδες που σκόραραν κατά ριπάς στο πρώτο 45λεπτο. Η Ασπίδα είχε πρωταγωνιστή τον Γιώργο Περογαμβράκη με δύο γκολ εκ των οποίων το ένα και νικητήριο στο φινάλε.

Ο Γκόγκα Τζαποσβίλι συνέχισε την επαφή του με τα αντίπαλα δίχτυα και σκόραρε σε ένα ακόμα παιχνίδι για το 1-0, στο 14′. Αμεσα απάντησαν οι φιλοξενούμενοι που ισοφάρισαν με τον Περογαμβράκη στο 20′, και ανέτρεψαν το σκορ με τον αειθαλή, Κυριτσιμπασάκη λίγο μετά στο 24′ για την ανατροπή.

Γκολ βρήκαν στη συνέχεια ξανά οι γηπεδούχοι και ο Καπλάνης στο 40′ έφερε το ματς στο 2-2 πριν το ημίχρονο.

Το νικητήριο γκολ για την Ασπίδα ήρθε στο τελευταίο δεκάλεπτο με σκόρερ ξανά τον Περογαμβράκη που έδωσε έτσι τη νίκη με 3-2.

Διαιτητής: Κουκουράκης
Βοηθοί: Παναγόπουλος-Λεκάκης

Τιτάν (Νίκος Καντεράκης): Μουσουράκης, Ευθυμάκης, (70′ Ψαρουδάκης), Καπλάνης (70′ Γιαννολάρης), Κοκκινάκης, Αννιτσάκης (60′ Χαροκοπάκης), Μουτσάκης, Ματζοράκης (60′ Ζομπανάκης), Σπαθαράκης, Φραγκιαδάκης, Ματζοράκης, Τζαποσβίλι

Ασπίδα (Δημήτρης Φούρλας): Βουλγαράκης, Τσέλικας, Χρυσικόπουλος, Χατζημαργαρίτης, Καπετανάκης, Φακής (46′ Σπουργίτης), Αποστολάκης (60′ Παχάκης), Θέος (60′ Τσαούσης), Περογαμβράκης Γ. (80′ Λυμπεράκης), Κυριτσιμπασάκης, Σισώης.