Πέκχαρτ: Τελικός την Πέμπτη με Πλατανιά

Αντίπαλοι Πλατανιά | 3 Απριλίου 2017, 0:01

"Το παιχνίδι με τον Πλατανιά είναι ένας τελικός, θέλουμε τη νίκη", δηλώνει ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ Τόμας Πέκχαρτ.

Πολυτιμότερος παίκτης της ΑΕΚ στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό ψηφίστηκε ο Τόμας Πέκχαρτ. Στις δηλώσεις του στη μικτή ζώνη αναφέρθηκε τόσο στο ματς με τον ΠΑΟ, όσο και για τον αγώνα της Πέμπτης με τον Πλατανιά στα Χανιά, το οποίο χαρακτήρισε “τελικό” για τα play off.

Οι δηλώσεις του Τσέχου φορ:

«Δεχθήκαμε δυο γκολ. Δεν ξεκινήσαμε καλά. Χάσαμε καθαρά εξαιτίας του πρώτου ημιχρόνου. Στο ημίχρονο ο προπονητής έκανε κάποιες αλλαγές, γυρίσαμε, αλλά όπως είπα χάσαμε το παιχνίδι με το παιχνίδι με την εικόνα που είχαμε στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 2-2 πιστέψαμε ότι μπορούμε να πάμε για τη νίκη, αλλά τους χαρίσαμε το τρίτο γκολ. Όλοι το γνωρίζουμε ότι το παιχνίδι με τον Πλατανιά είναι ένας τελικός, θέλουμε τη νίκη την Πέμπτη, αλλιώς θα έχουμε προβλήματα

Δηλώσεις ένακε και στην κάμερα της ΕΡΤ:

«Νομίζω ότι στα τελευταία ματς είχαμε καλή απόδοση, σήμερα ήταν ένα βήμα πίσω. Να κερδίσουμε δύο από τα επόμενα ματς για να είμαστε στα play off. Όλοι οι στόχοι μας είναι ανοικτοί, πιστεύουμε στη σκληρή δουλειά για να πετύχουμε τους στόχους μας.»