Κομμένη και… ραμμένη στα μέτρα του Πλατανιά η 28η αγωνιστική!

Πλατανιάς | 3 Απριλίου 2016, 22:46

Την… μοναξιά της 6ης θέσης απολαμβάνει ο Πλατανιάς μετά τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ! Μια αγωνιστική που ήταν… κομμένη και ραμμένη στα μέτρα του αφού έχασαν ο ΠΑΟΚ και ο Παναιτωλικός ενώ ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις ο ΠΑΣ Γιάννινα!

Ειδικότερα, το σημαντικό για τον Πλατανιά ήταν ότι ο ΠΑΣ, παρότι βρέθηκε να κερδίζει με το γκολ του Γιάκου στο 85’, δέχτηκε το 1-1 στο 91’ με τον Γιακουμάκη κι έτσι υποχρεώθηκε σε ισοπαλία! Σε άλλη περίπτωση, οι δύο ομάδες, Πλατανιάς δηλαδή και ΠΑΣ θα ισοβαθμούσαν στους 38 και την επόμενη Κυριακή θα… έπεφταν κορμιά στα Γιάννενα!

Ο ΠΑΟΚ

Στη Νέα Σμύρνη, ο ΠΑΟΚ υπέστη “καθαρή” ήττα από τον Πανιώνιο με το τελικό σκορ 3-1. Μάλιστα, ο “Δικέφαλος” προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι με το γκολ του Τζιόλη το 53ο λεπτό ισοφαρίζοντας σε 1-1, αλλά ο Μπακασέτας με το δεύτερο τέρμα που σημείωσε στο 66′ σημείωσε το 2-1, ενώ στο 82′ ο Ανσαριφάρντ έδωσε τη… χαριστική βολή στον ΠΑΟΚ. Ο Πανιώνιος ο οποίος πια… δεν πιάνεται κι επί της ουσίας περιμένει και ελπίζει να πάρει την αδειοδότηση για να παίξει στα πλέι οφ. Το 1-0 για την ομάδα του Μαρ. Ουζουνίδη είχε πετύχει πάλι ο Μπακασέτας στο 39’.

Η ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ

Επίσης, σημαντική για τον Πλατανιά ήταν η ήττα του Παναιτωλικού στο Περιστέρι, με 1-0 από τον Ατρόμητο, αφού έτσι παρέμεινε στους 34 βαθμούς. Το γκολ για τους νικητές σημείωσε στο 45’ ο Λε Ταλέκ.

ΚΑΙ Η… ΠΑΡΑΣΠΟΝΔΙΑ

Το μοναδικό άσχημο αποτέλεσμα για τον Πλατανιά ήρθε στο Καυτανζόγλειο, εκεί όπου ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 του Ηρακλή χάρη στο γκολ στο 24’ του Νίκο Φερνάντες. Ο Αστέρας ο οποίος ανέβηκε στους 37 βαθμούς και έχει ακόμα μέσα στην έδρα του μάλιστα και τα δύο παιχνίδια, Παναθηναϊκό και Βέροια.