Φιλική νίκη ο Ρωμανός (2-1) επί του Πόρου

Γ' Εθνική 1 Οκτωβρίου 2022, 20:59

Ενα ακόμα φιλικό παιχνίδι έδωσε ο Πόρος ο οποίος περιμένει υπομονετικά το πότε θα σημάνει η σέντρα στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Γιάννη Χατζησεβαστού γνώρισε την ήττα με σκορ 2-1 από τον Ρωμανό. Το παιχνίδι διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο της Ελιάς.

Ο Ρωμανός αγωνίζεται στην Α1 ΕΠΣΗ, έχοντας ως στόχο να πρωταγωνιστήσει.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

5′ Επικίνδυνη σέντρα Ζαμίδη για τον προωθημένο Βιτώρο που πήδηξε για να πιάσει την γυριστή κεφαλιά, απομάκρυνε η άμυνα του Πόρου.
27′ Δυνατό σουτ Γιακουμάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γκογκόση.
45′ Επικίνδυνο γύρισμα Γκαρασμανάκη, για λίγο δεν βρήκε με προβολή την μπάλα ο προωθημένος Βιτώρος, πέρασε η φάση για την άμυνα του Πόρου.
47′ Επικίνδυνη σέντρα Μπάμπη, έδιωξε σε κόρνερ η άμυνα του Ρωμανού.
48′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πόρο. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Πακιουφάκης, ο Ξυλούρης γύρισε όμορφα το σώμα του αλλά σούταρε άστοχα μέσα από την περιοχή.
50′ Ο Ρωμανός ανοίγει το σκορ. Ασίστ (κάθετη) Ζαμίδη στον Βιτώρο που απέφυγε όμορφα τον Τσαλαπατάνη και πλάσαρε στη σχεδόν κενή εστία και παρά την προσπάθεια του Αυγουστάκη ν’ απομακρύνει (1-0).
58′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πόρο. Γύρισμα Μπάμπη, σουτ Ξυλούρη, έδιωξε με τα πόδια ο Αμπράμοφ.
65′ Ο Πόρος ισοφαρίζει. Πανέμορφη ενέργεια και γύρισμα Πήλιου, έδωσε έτοιμο γκολ στον Αγριμάκη που από το δεύτερο δοκάρι πλάσαρε στην κενή εστία (1-1).
67′ Ασίστ Ουζούνογλου στον Αγριμάκη που ελίχθηκε και σούταρε απέκρουσε προσωρινά ο Αμπράμοφ, στη συνέχεια πλασέ Πήλιου λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.
68′ Δοκάρι για τον Πόρο. Δυνατό σουτ Φρρόκου, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο του Αμπράμοφ αλλά στη συνέχεια δεν πέρασε την γραμμή.
79′ Φοβερό μακρινό φαλτσαριστό σουτ Καλαμιώτη, η μπάλα πήρε τροχιά για το αριστερό παραθυράκι, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Αμπράμοφ.
82′ Ατομική προσπάθεια και πλασέ Αγριμάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Αμπράμοφ.
83′ Δεύτερο γκολ για τον Ρωμανό. Ασίστ (κάθετη) Παχάκη στον Νοδαράκη που πλάσαρε όμορφα από αριστερά μέσα στην περιοχή τον Τσαλαπατάνη (2-1).

Ρωμανός (Κώστας Ταβλαδωράκης): Σαβουιδάκης, Κουκάκης, Χαλιλάι, Γιακουμάκης, Μπαλάφας, Μαυρομάτης, Βιτώρος, Ζαμίδης, Γκαρασμανάκης, Παχάκης, Κρανιωτάκης. Έπαιξαν και οι: Νοδαράκης, Αμπράμοφ, Ανυφαντάκης.

Πόρος (Γιάννης Χατζησεβαστός): Γκογκόσης (46′ Τσαλαπατάνης), Σημαιάκης (46′ Καλαϊτζάκης), Αυγουστάκης, Μαυρής (60′ Φρρόκου), Πάγια, Καλαμιώτης, Μαγάκης (60′ Ουζούνογλου), Αρχοντάκης (46′ Μπάμπης), Πακιουφάκης (69′ Γκούγκα), Ζούζουλας (60′ Πήλιος), Ξυλούρης (60′ Αγριμάκης).