Έτσι… γράφτηκε η ιστορία (pics)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ | 9 Απριλίου 2016, 20:00

Το ΙΝΚΑ, όπως και στο ματς με τον Ίκαρο, μπήκε με αποφασιστικότητα και κατάφερε από νωρίς να μπει σε θέση… οδηγού απέναντι στον Μινώταυρο.

inka minotavros arxigoi

Παρά τις δυσκολίες που συνάντησαν κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού οι παίκτες του Γιάννη Κατσούλη κατάφεραν να φτάσουν σε μία ακόμα νίκη, με 3-0, η οποία όπως φάνηκε και βάσει εξέλιξης του αγώνα Σπάθα-Πανακρωτηριακός, τους χάρισε το πρώτο πρωτάθλημα στην ιστορία της ομάδας!

Οι πανηγυρισμοί ήταν έξαλλοι μετά το τέλος του ματς με τεχνικό τιμ, ποδοσφαιριστές και διοίκηση να… χορεύουν συρτάκι στο κέντρο του γηπέδου, για την ιστορική τους επιτυχία. Πλέον θα γιορτάσουν λίγο ακόμα και μετά θα… στρωθούν στη δουλειά για τον στόχο της ανόδου.

tsitas panigirismoi

Ο Τσίτας άνοιξε τον… δρόμο

Αναφορικά με το ματς στο 6’ ο Τσίτας άνοιξε το σκορ, με τον Μινώταυρο να έχει δοκάρι στο 58’ με τον Γκούντελο. Στο 67’ ο Ντεντάκης με σουτ από μακρινή απόσταση έκανε το 2-0 και στο 69’ ο Βεστάκης έβαλε… τελεία στο ματς.

Οι φάσεις του αγώνα
6’ ΓΚΟΛ: Γύρισμα του Γωνιωτάκη ο Τσίτας με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ (1-0).
8’ Σουτ του Χαλκιαδάκη μπλοκάρει ο Βλαχάκης.
12’ Ο Γωνιωτάκης έβγαλε στην πλάτη της άμυνας τον Βεστάκη, αλλά του πήρε την… μπουκιά από το στόμα ο Κελαϊδής, απομακρύνοντας σε κόρνερ.
18’ Σουτ του Ταταράκη απέκρουσε δύσκολα ο Τερεζάκης.
31’ Συνεργασία Τσίτα-Βεστάκη, ο τελευταίος στρώνει στον Δασκαλάκη, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
36’ Ο Βεστάκης κάνει το γύρισμα στον Τσίτα, που από κοντά πλασάρει άουτ.
52’ Ο Κυτράκης βγάζει στην πλάτη της άμυνας τον Καλαϊτζάκη που πλασάρει για να διώξει σωτήρια ο Σφακιωτάκης.
58’ Φάουλ του Δοντσίδη κεφαλιά του Γκούντελου στο οριζόντιο δοκάρι.
61’ Σέντρα του Κελέση σουτ του Τσίτα άουτ.
63’ Ο Βεστάκης ξεπέρασε εκπληκτικά τον Σύρμο αλλά έστειλε με σουτ την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
67’ ΓΚΟΛ: Ο Ντεντάκης από μακρινή απόσταση “κρεμάει” τον Τερεζάκη για το 2-0.
69’ ΓΚΟΛ: Ο Βεστάκης με ιδανικό σουτ από πλάγια θέση κάνει το 3-0.
87’ Σουτ του Σύρμου μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Βλαχάκης.

Διαιτητής: Κασσελάκης
Βοηθοί: Κομισοπούλου-Αναστασάκης

Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ (Γιάννης Κατσούλης): Βλαχάκης, Σφακιωτάκης, Κομπογεννητάκης, Σηφάκης, Δασκαλάκης, Ζντράβκοβιτς, Κελέση, Γωνιωτάκης (56’ Ντεντάκης), Ταταράκης (71’ Πετράκης), Βεστάκης, Τσίτας (67’ Γιακουμάκης).

Μινώταυρος (Γιάννης Μαρκάκης): Τερεζάκης, Καράκης (76’ Νικολαΐδης), Σύρμος, Κελαϊδής, Τσεσμελής (74’ Νταγκουνάκης), Δοντσίδης, Χαλκιαδάκης, Κυτράκης, Γκούντελος, Καλαϊτζάκης, Καλέλλης (57’ Μεντάκης).