Επιτυχημένη παρουσία για τα παιδιά του ΙΟΧ στο “κύπελλο Αγίου Νικολάου”

Ιστιοπλοΐα | 14 Δεκεμβρίου 2019, 20:02

Με επιτυχία έλαβαν μέρος οι νεαροί αθλητές του Ιστιοπλοϊκού Ομίλου Χανίων στον παγκρήτιο διασυλλογικό αγώνα "κύπελλο Αγίου Νικολάου".

Η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο 7-8 Δεκεμβρίου στον Αγιο Νικόλαο στο πλαίσιο της εορτής του πολιούχου της πόλης του Αγίου Νικολάου, τον οποίο διοργάνωσε ο Ιστιοπλοϊκός Ομιλος Αγίου Νικολάου “Αίολος” σε συνεργασία με τον ΠΑΟΔΑΝ και τη ΔΑΕΑΝ και την αιγίδα της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας.

Συγκεκριμένα, ο ΙΟΧ πήρε μέρος με 14 παιδιά.

Στα Laser RDL αγωνίστηκαν οι Νίκος Κοζωνάκης και Οδυσσέας Μάμαλης, στα Laser 4,7 οι Μαρία Κοζωνάκη, Κατερίνα Στεφανάκη, Παύλος Κακούρης και Ελευθέριος Γιαννουλάκης και στα Optimist, οι Παράσχος Μπιλάς, Ανδρέας Κακούρης, Παντελής-Αγγελος Ζαμπακόλας, Κωνσταντίνα Σινάνη, Αγγελος Νικολάου, Μελίνα Φυλλαδιτάκη, Γιώργος Φυλλαδιτάκης και Παΐσιος Ίντα- Ματθαία.

Προπονητές των αθλητών του ΙΟΧ είναι οι Βασίλης Σωτηρίου και Ανδρέας Σηφάκης.

Ακολουθούν τα αποτελέσματα.

• Αποτελέσματα Optimist (Γενική)
1η Σκουλούδη Μαρία (ΝΟΓΚ)
2ος Μπιλάς Παράσχος (ΙΟ Χανίων)
3ος Καλογεράκης Πέτρος (ΝΟΓΚ)
4ος Νικολάου Αγγελος (ΙΟ Χανίων)
5ος Κακούρης Ανδρέας (ΙΟ Χανίων)
8ος Φυλλαδιτάκης Γιώργος (ΙΟ Χανίων)
9η Φυλλαδιτάκη Μελίνα (ΙΟ Χανίων)
10η Σινάνη Κωνσταντίνα (ΙΟ Χανίων)
11ος Ζαμπακόλας Παντελής (ΙΟ Χανίων)
19η Παΐσιος Ίντα – Ματθαία (ΙΟ Χανίων)

• Αποτελέσματα Optimist Γενική Αγόρια
1ος Μπιλάς Παράσχος (ΙΟ Χανίων)
2ος Καλογεράκης Πέτρος (ΝΟΓΚ)
3ος Νικολάου Αγγελος (ΙΟ Χανίων)

• Αποτελέσματα Optimist Γενική Κορίτσια
1η Σκουλούδη Μαρία (ΝΟΓΚ)
2η Τζανακάκη Μαρία (ΙΟΗ)
3η Φυλλαδιτάκη Μελίνα (ΙΟ Χανίων)

• Αποτελέσματα Optimist 11χρονα Αγόρια
1ος Καλογεράκης Πέτρος (ΝΟΓΚ)
2ος Νικολάου Αγγελος (ΙΟ Χανίων)
3ος Κακούρης Ανδρέας (ΙΟ Χανίων)

• Αποτελέσματα Optimist 11χρονα Κορίτσια
1η Σινάνη Κωνσταντίνα (ΙΟ Χανίων)
2η Παΐσιος Ίντα – Ματθαία (ΙΟ Χανίων)

• Αποτελέσματα Laser 4,7 Αγόρια
1ος Κοβατζής Θωμάς (ΙΟΑΝ)
2ος Γιαννουλάκης Ελευθέριος (ΙΟ Χανίων)
3ος Μπουρμπουδάκης Μανώλης (ΙΟΗ)
13ος Κακούρης Παύλος (ΙΟ Χανίων)

• Αποτελέσματα Laser 4,7 Κορίτσια
1η Κοζωνάκη Μαρία (ΙΟ Χανίων)
2η Αναστασίου Μαρία-Αθήνά (ΙΟΑΝ)
3η Μαθιουδάκη -Χαβάκη Ειρήνη (ΙΟΑΝ)
4η Στεφανάκη Κατερίνα (ΙΟ Χανίων)

• Αποτελέσματα Laser RDL
1ος Μονιάκης Ιωάννης (ΙΟΗ)
2ος Κοζωνάκης Νικόλαος (ΙΟ Χανίων)
3ος Μάμαλης Οδυσσέας (ΙΟ Χανίων)

11xrona agio nikolao

11xrona koritsia agio nikolao

agoria laser 47 agio nikolao

geniki agoria agio nikolao

geniki koritsia agio nikolao

koritsia laser 47 agio nikolao

rdl agio nikolao

 

JoyMachine

Rabona ad