Ανώδυνη ήττα στα Γιάννινα

ΟΑΧ | 9 Μαΐου 2021, 14:01

Ο ΟΑ Χανίων υπέστη ανώδυνη ήττα στα Γιάννινα από τον τοπικό ΠΑΣ (78-60), στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Ενδεχομένως αυτό να ήταν το τελευταίο ματς για τον ΟΑΧ, αφού έχει γίνει από κοινού αίτημα με τον ΠΑΟΚ για ματαίωση των αγώνων για τις θέσεις 3-4.

Ο ΟΑΧ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο αλλά με εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο και επιμέρους σκορ 30-9 ο ΠΑΣ έφτασε στην ανατροπή διατηρώντας μέχρι το τέλος το προβάδισμα.

Διαιτητές: Δέλλας-Βασιλόπουλος-Αναστασιάδης
Τα δεκάλεπτα:  17-21, 31-38, 61-47, 78-60

ΠΑΣ Γιάννινα (Νίκος Δουβίτσας): Πανούση 20(4), Σαρηγιαννίδου 2, Ντάλα 4, Κατσαμούρη, Γκρέις 15(1), Μπράουν 23(2), Πάφη 3(1), Χρηστάκη, Βιντσιλαίου Σ. 11.

ΟΑ Χανίων (Λευτέρης Θεοδωράκης): Τζουγκράκη 4, Μπιν 2, Θεοδώρου 10(1), Νταουντάκη 2, Ψυχογιού 12(4), Λίτσι, Λαλέογλου 3(1), Φάρου 4, Ντράμοντ 10(2), Τζάκσον 13.