Ξύπνησε αργά η Βέροια, 3-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Super League 1 5 Απριλίου 2017, 19:45

Μπορεί να βρίσκονται στην τελευταία θέση, μπορεί να μην ξέρουν τι θα γίνει με τον φάκελο και τα έγγραφα για την αδειοδότηση, όμως οι ποδοσφαιριστές της Βέροιας δεν επηρεάστηκαν απ' όλα αυτά και συνέτριψαν τον ΠΑΣ Γιάννινα με 3-0.

Το παιχνίδι ουσιαστικά “τελείωσε” στο 1ο ημίχρονο με τα τέρματα των Καπετάνου – Σαρπόνγκ για να έρθει στις καθυστερήσεις ο Σουλέ να βάλει το κερασάκι στην τούρτα. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσε η ομάδα της Ηπείρου λόγω της αποβολής (με 2η κίτρινη) του Μπαλάφα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

20′ 1-0: Ο Στόιτσεφ έβγαλε πέρασε στον Καπετάνο, Μαυροπάνος και Μιχαήλ δεν μπόρεσαν να διώξουν και ο έμπειρος επιθετικός βρέθηκε απέναντι στον Πασχαλάκη τον οποίο νίκησε με διπλή προσπάθεια.

36′ 2-0: Ατομική ενέργεια ο Σαρπόνγκ από δεξιά και… δύο τα τέρματα των γηπεδούχων.

75′ Δοκάρι. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Κάλβο, η μπάλα στην συμβολή των δοκών.

92′ 3-0: Ο Σουλέ με σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ κι έδωσε διαστάσεις στη νίκη της Βέροιας.

93′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Μπαλάφα.

Διαιτητής: Τίκας (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου) – Δίπλαρης (Καρδίτσας)
4ος διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)

Βέροια: Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Μπαλάφας, Σισοκό, Τομάς, Καλί (80′ Αντονιάν), Ασίγκμπα, Στόιτσεφ (46′ Σουλέ), Κάλβο, Καπετάνος (72′ Μίλιεβιτς), Σαρπόνγκ.

ΠΑΣ Γιάννινα: Πασχαλάκης, Καρανίκας, Κούτρης, Κόντε, Κοζορώνης, Γιάκος, Κοροβέσης (77′ Μπουκουβάλας), Μιχαήλ, Λίλα (64′ Ναδάλες), Μαυροπάνος (58′ Βιντάλ), Ακόστα.