Ξεκίνημα με τεσσάρα

Super League 1 11 Σεπτεμβρίου 2016, 18:11

Με εντυπωσιακή εμφάνιση και επιβλητική νίκη ξεκίνησε την φετινή της πορεία στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ, η ΑΕΚ.

Η Ένωση, εκμεταλλευόμενη το εξαιρετικό πρώτο 15λεπτο, επικράτησε με 4-1 της Ξάνθης στο ΟΑΚΑ, κάνοντας ονειρεμένο ξεκίνημα.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε 2-0 στα 10 πρώτα λεπτά με τα γκολ των Αλμέιδα και Μάνταλου και παρά την μείωση του σκορ από τον Γιουνές στο 12′ πήρε λίγο αργότερα εκ νέου προβάδισμα δυο τερμάτων. Στο 16’ και πάλι ο Αλμέιδα με εκπληκτικό σουτ έγραψε το 3-1, με τον Πορτογάλο έτσι να κάνει εξαιρετικό ντεμπούτο στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Η ΑΕΚ είχε και δοκάρι στο 54’ με τον Μάνταλο, με το τέταρτο «κιτρινόμαυρο» γκολ να έρχεται τελικά στο 76′ με δράστη τον Ντίντακ. Το ματς έληξε με το δοκάρι του Νιέτο στο 89’.