Ξεχωρίζει το ντέρμπι στη Σούδα από το πρόγραμμα της ημέρας

Α' Τοπικό - Γενικά | 14 Οκτωβρίου 2017, 9:06

Το ντέρμπι Άρης Σούδας-Πανακρωτηριακός ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της ημέρας για την 7η αγωνιστική της Α' Κατηγορίας, με τους γηπεδούχους να έχουν την ευχάριστη είδηση της παραμονής του Γιώργου Κόλτζου στην τεχνική ηγεσία, παρά το "φλερτ" με την Επισκοπή.

ARENA-SPORT-CAFE-LOGO

Οι γηπεδούχοι προέρχονται από το “λευκό” 0-0 στις Μουρνιές με τον Μινώταυρο και η ομάδα του Μανόλη Πηγουνάκη από το “διπλό” στο Καστέλι κόντρα στη Θύελλα και από 5 σερί νίκες (4 εντός γηπέδου και μία άνευ αγώνος με τον Αστέρα Μανολιόπουλου).

Σπουδαία παιχνίδια όμως γίνονται και σε Ταυρωνίτη και Μοναχή Ελιά. Ο Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών, έχοντας κάνει ελπιδοφόρο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, θα υποδεχτεί τον Μινώταυρο, ενώ ο Κρ. Αστέρας, που επίσης έχει κάνει ιδανική… εκκίνηση θα φιλοξενήσει τη Σπάθα των 5 νικών σε 6 παιχνίδια. 

Τέλος, στα Νεροκούρου ο Ίκαρος Μουρνιών (7β.) θα αντιμετωπίσει τη Θύελλα (4β.).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας έχει ως εξής:

Σάββατο 14 Οκτωβρίου 
(16:00)
Άρης Σούδας-Πανακρωτηριακός στη Σούδα
Π. Τσαγκαράκης (Καλφάκης-Σινιοράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης

Ποσειδών Καμισιανών/Ραπανιανών-Μινώταυρος στον Ταυρωνίτη 
Χρυσός (Κομισοπούλου-Γαλάνης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος

Ίκαρος Μουρνιών-Θύελλα Καλάθενων στα Νεροκούρου
Γιαννουλάκης (Μαραβελάκης-Α. Χατζηδάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Λιναράκης

Κρ. Αστέρας-Σπάθα στη Μοναχή Ελιά 
Κουκουράκης (Κολοκοτρώνης-Τσιλίκας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου

Την Κυριακή (15/10) το πρόγραμμα είναι το εξής:

(10:30)
Γρανίτης-Ροδωπού στην Αγ. Μαρίνα
Κουκουράκης (Βερυκάκης-Σαρικάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Απόλλων-Κεραμειά στη Σούδα 
Κουρκουμελάκης (Μπραουδάκη-Μαρκετάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Λέττας

(16:00)
ΑΕ Κυδωνίας-Ηρακλής Νεροκούρου στον Αλικιανό 
Χρυσός (Μπραουδάκης-Μπαντά)
Παρατηρητής διαιτησίας: Ανδρινόπουλος

Κορωνίδα-Δόξα Παχιανών στον Βάμο
Γιαννουλάκης (Μαραβελάκης-Α. Χατζηδάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου

*ΣΥΝΚΑ-Φωστήρας 3-0 α.α.
Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Αστέρας Μανολιόπουλου 3-0 α.α.

 

Mikel Chania Delivery
pallas""
Antonis Garden
Digenakis