Βροχή τα γκολ στο Τάλως – Περιβόλια

Γ' ΕΠΣΧ 20 Νοεμβρίου 2022, 21:53

Βροχή σημειώθηκαν τα γκολ στο τελευταίο παιχνίδι της Κυριακής για τη Γ' κατηγορία.

Τα Περιβόλια πέρασαν με το εντυπωσιακό 6-3 το εμπόδιο του Τάλω και μπήκαν με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα. Το ματς διεξήχθη στα Νεροκούρου, το βράδυ της Κυριακής.

Ο Τάλως μάλιστα αιφνιδίασε και προηγήθηκε νωρίς με τον Λουγιάκη, αλλά στη συνέχεια οι τυπικά φιλοξενούμενοι γύρισαν το ματς μέχρι το ημίχρονο και μάλιστα με τέσσερα γκολ.

Ο Κουτουλάκης ισοφάρισε σε 1-1 στο 23′ με πέναλτι και πήρε τη σκυτάλη με δύο γκολ στα επόμενα λεπτά ο Γιώργος Σγουρομάλλης με ωραία “λόμπα” και κεφαλιά από κόρνερ αντίστοιχα. Ο Κιαγιάς ανέβασε τη διαφορά στο 1-4 στο 38′ με νέο πλασέ, με τον Τάλω να μειώνει σε 2-4 λίγο πριν ανάπαυλα με τον Σαριδάκη.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους έκανε το 2-5 με πλασέ ο Κουτουλάκης που βρήκε εκ νέου δίχτυα, με τον Τάλω να μειώνει ξανά σε 3-5 με πλασέ του Ξενοφώντος. Το τελικό 3-6 διαμόρφωσε με φάουλ ο Κουτουλάκης, που έκανε παράλληλα χατ τρικ, στο 76′.

Διαιτητής: Ξενάκη Βοηθοί: Μπαντά – Λεκάκης

Τάλως: Αλατσάκης, Μουζουράκης, Λουγιάκης (51′ Τσικουδάκης), Ποντικάκης, Ξενοφώντος, Σολανάκης (51′ Βαλυράκης), Χατζηνικολάου, Σαριδάκης, Λεβεντάκης (65′ Πεπονούλας), Σάρκα, Καλαϊτζίδης (70′ Φανουριάκης)

ΑΟ Περιβολίων: Χαριτάκης, Παπαγεωργίου (61′ Τζουρμπάκης), Σκαράκης, Σγουρομάλλης Γ.Π. (80′ Γεωργιλάς), Κελάκης, Κιαγιάς, Καπνισάκης, Κουτουλάκης (72′ Κατάκης), Λιμογιάννης, Σγουρομάλλης Γ.Ι., Μπαδιεριτάκης Κ. (72′ Μπαδιεριτάκης Α.)