Βαθμολογική ανάσα για Χάλη στο Ν. Χωριό

Χάλης Τιτάν | 22 Ιανουαρίου 2023, 13:14

Ο Χάλης... αναπνέει καλύτερα στη Β' Κατηγορία έπειτα από τη σημαντική εκτός έδρας νίκη που πέτυχε στην έδρα του Τιτάνα (2-0).

Η ομάδα του Βαρυπέτρου άνοιξε τη διαφορά πλέον από τη ζώνη… πυρός στους 9 βαθμούς, ενώ οι “κιτρινόμαυροι” παραμένουν σε δύσκολη βαθμολογική θέση, έχοντας 1 βαθμό (όπως και η ΕΘΚ).

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Παρασκάκη Πάρη, έπειτα την όμορφη κάθετη πάσα του Δρικάκης Δ. στο 40ό λεπτό. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου για τις δύο ομάδες.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Παντελή Μαυρεδάκη πέτυχε ακόμη ένα τέρμα παίρνοντας αέρα δύο τερμάτων, με τον Δρικάκη Δημήτρη να “μεταμορφώνεται” από δημιουργός σε εκτελεστής. Η ασσίστ στο δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων ήρθε από τα πόδια του Δοξάκη.

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να αποφύγουν μία ακόμη ήττα στο πρωτάθλημα στο ντεμπούτο του Νίκου Καντεράκη στο πάγκο του Τιτάνα.

Διαιτητής: Χρυσός