Βαθμό και η Κ19 με ΠΑΟΚ

ΟΦΗ | 14 Ιανουαρίου 2023, 22:14

Σπουδαίο βαθμό απέσπασε και η Κ19 του ΟΦΗ απέναντι στον ΠΑΟΚ, μετά το ισόπαλο 1-1 το οποίο διαμορφώθηκε στη Σουρωτή.

Οπως και η πρώτη ομάδα, έτσι και η Κ19 άντεξε στην πίεση που άσκησε ο ΠΑΟΚ για τη νίκη και πήρε τελικά τον βαθμό με γκολ του Πιστικού, απέναντι στον πρωτοπόρο. Μάλιστα διατηρείται ψηλά στη βαθμολογία, αφού βρίσκεται στην 6η θέση με 22 βαθμούς. Ο δε ΠΑΟΚ είδε τον Ολυμπιακό να τον πλησιάζει στους 6.

Ο ΠΑΟΚ είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε τελικά στο 31′ μετά από ασίστ του Αδάμ και πλασέ του Καλόγηρου για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ έψαξε το γκολ τη ισοφάρισης και το βρήκε στο 69′ με μακρινό σουτ του Πιστικού, ενώ στο 83′ ο Φανουριάκης είχε αρχικά τεράστια ευκαιρία για την ολική ανατροπή, αλλά το δοκάρι τον σταμάτησε, ενώ στην επαναφορά της μπάλας ο Φαλατάχ δε μπόρεσε επίσης να βρει δίχτυα.

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Αγγελόπουλος, Γιατζίδης (Μακεδονίας)

ΠΑΟΚ (Στέλιος Μαλεζάς): Νικολακούλης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Ζίλο, Πασαχίδης, Τσίκος, Αδάμ, Καλόγηρος, Γκιτέρσος, Γκούμας, Αθανασίου.

ΟΦΗ (Μανόλης Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Χνάρης, Χότζα, Ρολάκης, Μάρα (18′ λ.τ. Σαλούστρος), Σημαντηράκης, Αποστολάκης, Πιστικός (70′ Φανουράκης), Γανόπουλος (46′ Ζαχαριουδάκης), Θεοδοσουλάκης, Φαλατάχ.