Βασιλειάδης και Ταχιράι “καθάρισαν” για τους Νέους Μινωταύρου | pics

Νέοι Μινωταύρου Ασπίδα | 4 Δεκεμβρίου 2022, 13:37

Οι Νέοι Μινωταύρου με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, έκαμψαν την αντίσταση της φορμαρισμένης Ασπίδα με 2-0.

Επιστροφή στις νίκες για το νεανικό σύνολο του Νίκου Τσεσμελή, που έβαλε παράλληλα φρένο στη φόρμα που είχε το τελευταίο διάστημα η Ασπίδα. Μάλιστα την “έπιασε” στους 12 βαθμούς, στη βαθμολογία.

Το πρώτο 45λεπτο στις Μουρνιές, βρήκε τους Νέους με προβάδισμα, χάρη στο γκολ του Βασιλειάδη από κοντά, μετά την πάσα του Γιάννη Στόιτσου, στο 25′.

Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο (55′), με μακρινό σουτ ο Ταχιράι. Στο 85′ οι Νέοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, αφού ο Πατεράκης αντίκρισε δεύτερη κάρτα για δυνατό μαρκάρισμα.