Βαριά ήττα (10-0) για τα κορίτσια του ΑΟΧ από ΑΕΚ

Ποδόσφαιρο Γυναικών | 4 Δεκεμβρίου 2022, 18:12

Η γυναικεία ομάδα του ΑΟ Χανιά υπέστη βαριά ήττα με σκορ 10-0 από την ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β’ Γυναικών.

Η Ενωση πιστοποίησε ότι έχει φτιάξει ένα αρκετά ισχυρό σύνολο που θα διεκδικήσει τη δεύτερη διαδοχική άνοδο και τη συμμετοχή στη μεγάλη κατηγορία των Γυναικών επικρατώντας κατά κράτους  του ΑΟΧ, που “φλέρταρε” πέρσι με την άνοδο αλλά φέτος έχει θέσει ως αρχικό στόχο τη γρήγορη παραμονή.

Για την ΑΕΚ ήταν η 2η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια με συντελεστή 15-0 γκολ, ενώ για τον ΑΟΧ η δεύτερη ήττα εκτός έδρας.

Νωρίς στο ματς που έγινε στο “Γιάννης Παθιακάκης” βρήκε η ΑΕΚ το πρώτο γκολ με την Μπούτλα (10’) και απλοποίησε τα πράγματα στη συνέχεια με τη Στεφάτου (13’) για το γρήγορο 2-0. Μέχρι το ημίχρονο η ΑΕΚ σκόραρε ακόμη τέσσερις φορές, με Βασιλακοπούλου, Μπαλντίδη (2) και Νίκα για το 6-0 του ημιχρόνου.

Μπαλντίδη (τρίτο της γκολ) και Μπούτλα (2ο) σκόραραν και στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ στη λίστα των σκόρερ προστέθηκαν και οι Μπαρτζακλή, Γιαζαντζίδη για το τελικό 10-0.

Διαιτητής: Κοτσωνούρη (Λακωνίας)
Βοηθοί: Πλάκας – Δεμερτζής (Δυτ. Αττικής)