Τρομερό ματς στη Λεωφόρο – Νικητής ο ΠΑΟ με 2-1 την ΑΕΛ

Super League 1 16 Οκτωβρίου 2017, 21:46

Απίστευτο παιχνίδι ήταν αυτό που ολοκλήρωσε την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει με σκορ 2-1 τη Λάρισα παρότι ολοκλήρωσε το ματς με 9 παίκτες!

Τρία γκολ, ένα δοκάρι, δύο αποβολές, ένα ακυρωθέν γκολ, που ήταν κανονικό, όλα αυτά, μέσα σε διάστημα ενός μόλις ημιχρόνου, το δεύτερο για την ακρίβεια.

Ο Παναθηναϊκός ευτύχησε να προηγηθεί με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Βιγιαφάνιες, το οποίο κέρδισε ο Μολίνς από τον Φατιόν στο 49’. Ακολουθεί το δοκάρι για την ΑΕΛ με το σουτ από τον Λεοζίνιο στο 57’, ενώ στο 77’ ο Παναθηναϊκός μένει με 10 λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Σιλά. Το 1-1 έρχεται για τη Λάρισα ένα λεπτό μετά με την κεφαλιά του Περόνε, ενώ σα να μην έφτανε αυτό, οι “πράσινοι” βρέθηκαν να μένουν με 9 λόγω αποβολής του Αλτμαν στο 84′.

Και φτάνουμε στα καθοριστικά τελευταία λεπτά, με τον Περόνε στο 90’ να σκοράρει για τη Λάρισα, αλλά το γκολ να ακυρώνεται ως οφ σάιντ, ενώ φάνηκε να μην είναι, στο δε τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, έρχεται το τελικό 2-1 για τον Παναθηναϊκό από τη σέντρα σουτ του Χίλιεμαρκ.

Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας)
Βοηθοί: Καραβασίλης (Καβάλας) – Γεωργακόπουλος (Πειραιά)
4ος διαιτητής: Σταθόπουλος (Αχαΐας)

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Μολέντο, Κολοβέτσιος, Χουλτ, Σιλά, Κουρμπέλης, Χίλιεμαρκ, Λουντ (90’+1’ Ρέις), Βιγιαφάνιες (82′ Αλτμαν), Μολίνς (86′ Μουνιέ)

Λάρισα (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Φάρκας, Γουάλας, Φατιόν, Ντέλετιτς (88′ Λαγός), Αγκάνοβιτς (69′ Περόνε), Μασούρας, Λεοζίνιο, Ναζλίδης (90’+2’ Γιαννιτσάνης).