Τρίτωσε το καλό για τον Ατρόμητο

Super League 1 27 Φεβρουαρίου 2017, 22:38

Την τρίτη σερί νίκη του πανηγυρίζει ο Ατρόμητος, ο οποίος επικράτησε με 1-0 της Βέροιας, χάρη σε γκολ του Ντιγκινί στο φινάλε, στο παιχνίδι που έριξε την "αυλαία" της 22ης αγωνιστικής της Super League.

Η Βέροια μπήκε καλύτερα στο ματς, καταφέρνοντας να δημιουργήσει προβλήματα, αλλά δεν ολοκλήρωσε σωστά τις ευκαιρίες της. Ο Ατρόμητος στη συνέχεια ισορρόπησε, χωρίς ωστόσο να σημειωθεί κάτι αξιόλογο. Η αθηναϊκή ομάδα παραλίγο να ανοίξει το σκορ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, αλλά ο “κεραυνός” του Φυτανίδη στο 45+1’, σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι, όμως δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. Αυτό το κατάφερε ο Ατρόμητος στο 89’, όταν Ντιγκινί με προβολή έκανε το 1-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Πάτρας (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)

Κίτρινες κάρτες: 40′ Ασίγκμπα, 45′ Μπαλάφας, 48′ Τομάς, 84′ Αντονιάν

Βέροια (Ράτκο Ντόστανιτς): Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος (Σισοκό 82′), Μπαλάφας (Μπελαΐντ 73′), Ασίγκμπα, Τομάς (Άρτσε 48′), Καλί, Αντονιάν, Στόιτσεφ, Κάλβο, Καπετάνος, Σαρπόνγκ.

Ατρόμητος (Ρικάρντο Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Κατράνης, Φυτανίδης, Ζησόπουλος, Κιβρακίδης, Μπάγκα, Μανιάτης, Πλατέλλας (Ντιγκινί 78′), Λημνιός (Βασιλείου 89′), Ούμπιδες, Ντάουντα (Λε Ταλέκ 68′).

Επιμέλεια: Μαρσέλ Κατσάνι