Τρίτος στην Ελλάδα για το 2016 ο Ν.Ο. Χανίων

Τεχνική Κολύμβηση | 1 Αυγούστου 2016, 18:05

Η επίδοση στην σκυταλοδρομία 4x100μ. επιφάνειας στην κατηγορία Παμπαίδων Α, με τους Ανδρέα Κελαΐδη, Εμμανουήλ Παπαγιαννάκη, Κωνσταντίνο Λεδάκη και Παντελεήμονα Χίνο είναι η καλύτερη που έχει να επιδείξει ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης που πραγματοποιήθηκε στο κολυμβητήριο Χαϊδαρίου.

Οι Χανιώτες αθλητές κατάφεραν να συντρίψουν το πανελλήνιο ρεκόρ σημειώνοντας τον εντυπωσιακό χρόνο 3:13.73 έναντι του 3:30.06 που κατείχε πάλι ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων από το 2008! Ετσι, το ρεκόρ αυτό είναι ανάμεσα στις σπουδαιότερες επιδόσεις που σημειώθηκαν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα, από τις συνολικά 16. Επίσης, οι αγώνες περιλάμβαναν ένα ακόμη ευρωπαϊκό ρεκόρ γυναικών από την Σοφία Κτενά και ένα παγκόσμιο ρεκόρ νέων από τον Στέφανο Αντωνιάδη.

Ο ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Εκτός του ρεκόρ, ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων είχε μία εντυπωσιακή παρουσία στο πρωτάθλημα, κατακτώντας χάρη στις επιδόσεις των αθλητών του την 3η θέση στη γενική κατάταξη, ενώ επίσης βρέθηκε στην ίδια θέση στην κατηγορία Ανδρών και Γυναικών. Το γεγονός αυτό πιστοποιεί ότι ο Ν.Ο. Χανίων παραμένει ανάμεσα στα κορυφαία σωματεία της χώρας, τηρώντας έτσι την παράδοση που έχει δημιουργήσει όλα αυτά τα χρόνια.

Αναλυτικά οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου που κατατάσσονται στην 3η θέση στην Ελλάδα για το έτος 2016 είναι οι εξής:

Ανδρεαδάκη Ειρήνη, Ανδρεαδάκης Στυλιανός, Ανδρεάδης Γεώργιος, Ανδρεάδη Ιφιγένεια, Βαλυράκη, Βαρδαλάκη, Γρηγοράκη, Καλαμαρίδη, Κατερινάκη, Καυκαλάκη, Κελαϊδής, Κληματσάκη, Κούτρης, Κρητικάκη, Κυριακάκης, Λαμπαρδάκη Μαρία, Λαμπαρδάκη Ροζάννα, Λεδάκης, Λουράκης, Μουζουράκη, Μπασιά, Μπογδάνης, Μπουμπλάκη, Ναναδάκη, Νικκολικιά, Παπαγεωργίου, Παπαγιαννάκης, Παπαδόπουλος, Παπασταματάκης, Πισσαδάκη, Ρινακάκης, Ριτζάκη, Σκαμνάκης, Σπυριδάκη, Τρουλλινός, Φραγκιαδάκη, Φραδελάκης, Φωκά, Χατζηδάκης, Χατζηπλής, Χίνος Ιάσων, Χίνος Παντελεήμων, Ψαρομήλιγκας.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

• 50μ. επιφάνειας
Εφήβων
13. Φραδελάκης Γεώργιος 00:21.41
16. Μπογδάνης Ηλίας 00:22.30
Παίδων
4. Κούτρης Αστέριος 00:18.55
15. Ανδρεάδης Γεώργιος 00:22.34
20. Ψαρομήλιγκας Διονύσιος 00:23.38
21. Χατζηπλής Βασίλειος 00:23.47
Παμπαίδων Α
3. Κελαϊδής Ανδρέας 00:21.30
4. Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 00:22.00
6. Σκαμνάκης Σταύρος-Γρηγόριος 00:27.58
Παμπαίδων Β
6. Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 00:25.84
11. Κυριακάκης Ιωάννης 00:31.44
Νεανίδων
6. Κρητικάκη Νικολέτα 00:20.62
24. Σπυριδάκη Αικατερίνη 00:23.83
Κορασίδων
3. Λαμπαρδάκη Μαρία 00:20.64
9. Γρηγοράκη Καλλιόπη 00:22.32
Παγκορασίδων Α
1. Κατερινάκη Αικατερίνη 00:20.84
2. Πουμπλάκη Γεωργία 00:21.22
9. Κληματσάκη Αικατερίνη 00:24.48
12. Πισσαδάκη Αλεξάνδρα 00:25.78
Παγκορασίδων Β
9. Βαλυράκη Αικατερίνη 00:25.79

• 100μ. επιφάνειας
Εφήβων
12. Φραδελάκης Γεώργιος 00:46.24
14. Μπογδάνης Ηλίας 00:48.37 Παίδων
5. Κούτρης Αστέριος 00:42.19
16. Ανδρεάδης Γεώργιος 00:49.00
23. Ψαρομήλιγκας Διονύσιος 00:51.42
26. Χατζηπλής Βασίλειος 00:52.68
Παμπαίδων Α
4. Κελαϊδής Ανδρέας 00:46.94
6. Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 00:50.65
7. Ανδρεαδάκης Στυλιανός 00:56.70
8. Σκαμνάκης Σταύρος-Γρηγόριος 00:59.64
Παμπαίδων Β
2. Λεδάκης Κωνσταντίνος 00:51.67
4. Χίνος Ιάσων 00:54.62
7. Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 00:55.98
Νεανίδων
8. Κρητικάκη Νικολέτα 00:46.10
23. Σπυριδάκη Αικατερίνη 00:54.34
Κορασίδων
4. Λαμπαρδάκη Μαρία 00:44.84
14. Μουζουράκη Ερασμία 00:50.87
15. Γρηγοράκη Καλλιόπη 00:51.65
Παγκορασίδων Α
1. Κατερινάκη Αικατερίνη 00:46.53
6. Κληματσάκη Αικατερίνη 00:56.71
7. Πισσαδάκη Αλεξάνδρα 00:57.13
8. Ανδρεαδάκη Ειρήνη 00:57.48
Παγκορασίδων Β
9. Βαλυράκη Αικατερίνη 00:59.09
11. Ανδρεάδη Ιφιγένεια 01:02.11
12. Λεδάκη Ελευθερία 01:02.43

• 200μ. επιφάνειας

Εφήβων
15. Μπογδάνης Ηλίας 01:48.17
Παίδων
14. Λουράκης Ιωάννης 01:52.90
17. Ψαρομήλιγκας Διονύσιος 01:56.91
Παμπαίδων Α
6. Ανδρεαδάκης Στυλιανός 02:07.02
7. Σκαμνάκης Σταύρος-Γρηγόριος 02:08.46
Παμπαίδων Β
2. Λεδάκης Κωνσταντίνος 01:57.69
5. Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 02:04.57
6. Χίνος Ιάσων 02:05.44
Νεανίδων
23. Σπυριδάκη Αικατερίνη 02:01.43
Κορασίδων
2. Ριτζάκη Ευαγγελία 01:36.05
20. Μουζουράκη Ερασμία 01:59.83
Παγκορασίδων Α
5. Πουμπλάκη Γεωργία 02:02.73
6. Ανδρεαδάκη Ειρήνη 02:08.19
8. Κληματσάκη Αικατερίνη 02:10.45
9. Πισσαδάκη Αλεξάνδρα 02:11.00
Παγκορασίδων Β
9. Βαλυράκη Αικατερίνη 02:15.02
13. Λεδάκη Ελευθερία 02:24.66

• 400μ. επιφάνειας
Εφήβων
4. Παπασταματάκης Ιωάννης03:30.15
Παίδων
9. Λουράκης Ιωάννης 04:00.50
Παμπαίδων Α
4. Χίνος Παντελεήμων 03:54.23
Παμπαίδων Β
2. Χίνος Ιάσων 04:16.30
3. Λεδάκης Κωνσταντίνος 04:16.80
6. Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 04:30.00
Γυναικών
3. Καλαμαρίδη Αικατερίνη 03:28.06
Κορασίδων
5. Ριτζάκη Ευαγγελία 03:42.26
7. Μπασιά Αμαλία 03:46.69
15. Μουζουράκη Ερασμία 04:27.36
Παγκορασίδων Β
7. Λεδάκη Ελευθερία 04:58.84

• 800μ. επιφάνειας
Παίδων
7. Λουράκης Ιωάννης 08:11.66
Παμπαίδων Α
2. Χίνος Παντελεήμων 07:49.83
Γυναικών
2. Καλαμαρίδη Αικατερίνη 07:22.81
Κορασίδων
8. Ριτζάκη Ευαγγελία 08:12.06
12. Μουζουράκη Ερασμία 09:30.48
Παγκορασίδων Α
5. Ανδρεαδάκη Ειρήνη 09:52.77

• 1500μ. επιφάνειας
Παίδων
6. Λουράκης Ιωάννης 16:03.88
Γυναικών
2. Καλαμαρίδη Αικατερίνη 14:17.83
Κορασίδων
2. Ριτζάκη Ευαγγελία 14:58.06
5. Μπασιά Αμαλία 15:25.72

• 50μ. διπλά πέδιλα
Ανδρών
8. Τρουλλινός Νικόλαος 00:20.93
Παίδων
6. Κούτρης Αστέριος 00:22.25
8. Παπαδόπουλος Χαράλαμπος 00:23.00
Παμπαίδων Β
3. Χατζηδάκης Βασίλειος 00:27.98
6. Κυριακάκης Ιωάννης 00:30.95
Γυναικών
2. Λαμπαρδάκη Ροζάννα 00:23.56
9. Φωκά Αικατερίνη 00:27.22
Κορασίδων
3. Βαρδαλάκη Ναυσικά 00:24.30
Παγκορασίδων Β
6. Ανδρεάδη Ιφιγένεια 00:30.36

• 100μ. διπλά πέδιλα
Ανδρών
5. Τρουλλινός Νικόλαος 00:45.94
Παίδων
11. Παπαδόπουλος Χαράλαμπος 00:51.86
Παμπαίδων Β
5. Χατζηδάκης Βασίλειος 01:03.55
6. Κυριακάκης Ιωάννης 01:05.65
Γυναικών
1. Λαμπαρδάκη Ροζάννα 00:50.30
Κορασίδων
3. Βαρδαλάκη Ναυσικά 00:52.89
Παγκορασίδων Α
12. Ανδρεαδάκη Ειρήνη 01:04.44
Παγκορασίδων Β
5. Ανδρεάδη Ιφιγένεια 01:08.59

• 200μ. διπλά πέδιλα
Ανδρών
2. Τρουλλινός Νικόλαος 01:41.45
Παίδων
10. Παπαδόπουλος Χαράλαμπος 01:58.15
Παμπαίδων Α
8. Σκαμνάκης Σταύρος-Γρηγόριος 00:30.19
Παμπαίδων Β
4. Χατζηδάκης Βασίλειος 02:22.82 5
5. Κυριακάκης Ιωάννης 02:24.56
Κορασίδων
5. Βαρδαλάκη Ναυσικά 01:59.31
Παγκορασίδων Α
13. Κληματσάκη Αικατερίνη 00:31.43
Παγκορασίδων Β
5. Ανδρεάδη Ιφιγένεια 02:25.53

• 100μ. Y/B
Εφήβων
4. Παπασταματάκης Ιωάννης 00:41.81
5. Φραδελάκης Γεώργιος 00:42.57
Παίδων
10. Ανδρεάδης Γεώργιος 00:48.18
Παμπαίδων Α
2. Κελαϊδής Ανδρέας 00:46.74
3. Χίνος Παντελεήμων 00:47.68
4. Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 00:52.38
Παμπαίδων Β
1. Λεδάκης Κωνσταντίνος 00:51.28 9
3. Χίνος Ιάσων 00:58.95
Γυναικών
6. Φωκά Αικατερίνη 00:44.46
9. Παπαγεωργίου Ιωάννα 00:48.69
Νεανίδων
4. Κρητικάκη Νικολέτα 00:43.82
Κορασίδων
4. Μπασιά Αμαλία 00:45.25
5. Λαμπαρδάκη Μαρία 00:46.16
10. Γρηγοράκη Καλλιόπη 00:50.99 
Παγκορασίδων Α
1. Κατερινάκη Αικατερίνη 00:46.68
4. Πουμπλάκη Γεωργία 00:51.79
Παγκορασίδων Β
3. Βαλυράκη Αικατερίνη 00:58.37
6. Λεδάκη Ελευθερία 01:12.41

• 400μ. Υ/Β
Γυναικών
1. Καλαμαρίδη Αικατερίνη 03:27.04
2. Φωκά Αικατερίνη 03:29.65
5. Παπαγεωργίου Ιωάννα 03:52.10
Εφήβων
1. Παπασταματάκης Ιωάννης03:24.46

• 50μ άπνοη
Ανδρών
11. Τρουλλινός Νικόλαος 00:17.35
Εφήβων
15. Φραδελάκης Γεώργιος 00:18.52
16. Παπασταματάκης Ιωάννης00:19.06
19. Μπογδάνης Ηλίας 00:20.46 Παμπαίδων Α
1. Κελαϊδής Ανδρέας 00:19.42
2. Χίνος Παντελεήμων 00:20.55
5. Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 00:20.93
7. Ανδρεαδάκης Στυλιανός 00:24.96
Παίδων
3. Κούτρης Αστέριος 00:17.27
13. Ανδρεάδης Γεώργιος 00:19.61
21. Χατζηπλής Βασίλειος 00:21.41
22. Ψαρομήλιγκας Διονύσιος 00:21.73
Γυναικών
4. Λαμπαρδάκη Ροζάννα 00:17.83
11. Φωκά Αικατερίνη 00:21.18
13. Παπαγεωργίου Ιωάννα 00:21.65
Νεανίδων
5. Κρητικάκη Νικολέτα 00:18.93
23. Σπυριδάκη Αικατερίνη 00:21.38
Κορασίδων
3. Λαμπαρδάκη Μαρία 00:19.33
12. Βαρδαλάκη Ναυσικά 00:20.53
13. Γρηγοράκη Καλλιόπη 00:20.80
Παγκορασίδων Α
2. Κατερινάκη Αικατερίνη 00:19.05
3. Πουμπλάκη Γεωργία 00:20.43

• 4×100μ. επιφάνειας
Εφήβων
6. Κούτρης Αστέριος – Φραδελάκης Γεώργιος – Ανδρεάδης Γεώργιος – Παπασταματάκης Ιωάννης 03:00.91
Παμπαίδων Α
1. Κελαϊδής Ανδρέας – Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ – Λεδάκης Κωνσταντίνος – Χίνος Παντελεήμων 03:13.73
Γυναικών
5. Λαμπαρδάκη Ροζάννα – Κρητικάκη Νικολέτα – Παπαγεωργίου Ιωάννα – Καλαμαρίδη Αικατερίνη 03:02.73
Νεανίδων
6. Λαμπαρδάκη Μαρία – Ριτζάκη Ευαγγελία – Σπυριδάκη Αικατερίνη – Κρητικάκη Νικολέτα 03:07.23
Κορασίδων
2. Λαμπαρδάκη Μαρία – Μπασιά Αμαλία – Κατερινάκη Αικατερίνη – Ριτζάκη Ευαγγελία 03:01.24
Παγκορασίδων Α
1. Κατερινάκη Αικατερίνη – Κληματσάκη Αικατερίνη – Πισσαδάκη Αλεξάνδρα – Πουμπλάκη Γεωργία 03:29.84

• 4×200μ. επιφάνειας
Εφήβων
5. Κούτρης Αστέριος – Μπογδάνης Ηλίας – Φραδελάκης Γεώργιος – Παπασταματάκης Ιωάννης 07:04.73
Παίδων
4. Κούτρης Αστέριος – Κελαϊδής Ανδρέας – Ανδρεάδης Γεώργιος – Χίνος Παντελεήμων 07:08.22
Παμπαίδων Α
1. Κελαϊδής Ανδρέας – Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ – Λεδάκης Κωνσταντίνος – Χίνος Παντελεήμων 07:31.09
Γυναικών
5. Λαμπαρδάκη Ροζάννα – Κρητικάκη Νικολέτα – Φωκά Αικατερίνη – Καλαμαρίδη Αικατερίνη 06:49.80
Νεανίδων
7. Ριτζάκη Ευαγγελία – Σπυριδάκη Αικατερίνη – Κρητικάκη Νικολέτα – Βαρδαλάκη Ναυσικά 07:22.70
Κορασίδων
2. Ριτζάκη Ευαγγελία – Μπασιά Αμαλία – Κατερινάκη Αικατερίνη – Λαμπαρδάκη Μαρία 06:50.51
Παγκορασίδων Α
1. Πουμπλάκη Γεωργία – Ανδρεαδάκη Ειρήνη – Βαλυράκη Αικατερίνη – Κατερινάκη Αικατερίνη 08:07.65

karta antonis garden