Τρίτη σερί ήττα για Κύδωνα στις Μοίρες

Μπάσκετ 22 Ιανουαρίου 2022, 22:36

Η Μεσσαρά υποχρέωσε τον Κύδωνα στην τρίτη σερί ήττα του, επιστρέφοντας η ίδια στις νίκες, με 63-57, στο κλειστό των Μοιρών.

Η μεσαρίτικη ομάδα επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις σερί ήττες και τέσσερα παιχνίδια καθώς μεσολάβησε και το ρεπό της, ανεβαίνοντας στο 4-5. Από την άλλη ο Κύδων δεν μπόρεσε να επιστρέψει στις νίκες, πέφτοντας στο 6-3, με αποτέλεσμα να μπαίνει σε… μπελάδες αναφορικά με την τετράδα που οδηγεί στα πλέι οφ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους κλείνοντας κάθε περίοδο του παιχνιδιού μπροστά στο σκορ. Το ημίχρονο έκλεισε στο 33-29, ενώ η διαφορά ήταν στο +7 με το τέλος της τρίτης περιόδου (51-44).

Τα δεκάλεπτα: 20-18, 33-29, 51-44, 63-57

ΓΑΣ Μεσσαράς (Διογένης Δαριβιανάκης): Στεφανουδάκης 6, Μακράκης 3 (1), Ηλιάκης 20 (1), Βασιλείου, Κατσαπρακάκης 18 (3), Αγγελιδάκης 4, Χαραλαμπάκης Ι. 7, Παπαδοφραγκάκης 5 (1).

Κύδων (Θοδωρής Λεκάκος): Δράκος 3 (1), Κυριακίδης, Λυρώνης 10, Κωνσταντόπουλος 13 (3), Χατζάκης 5, Μπορέτος 6, Γεγιτσίδης 7 (1), Μάχος 11 (1), Φρυδάκης 2.