Τρίτη νίκη με… τρίτη ανατροπή

Άπτερα Α.Π. Σούδας | 30 Οκτωβρίου 2016, 15:05

Το εξαιρετικό τους πρόσωπο στην φετινή περίοδο επιβεβαίωσαν σε ακόμα ένα παιχνίδι τα Άπτερα, που πανηγύρισαν την τρίτη τους νίκη στην Β'κατηγορία, αυτή την φορά με 3-1 στο τυπικά εντός έδρας παιχνίδι με την ΑΠ Σούδας.

Χαρακτηριστικό για την ομάδα του Γιάννη Χαζηράκη αποτελεί το γεγονός ότι και οι 3 νίκες στο πρωτάθλημα (οι προηγούμενες ήταν με Άμιλλα και Τιτάν) έχουν έρθει με ανατροπή στο σκορ, με την ομάδα του να δέχεται στα τρία αυτά παιχνίδια γκολ στα πρώτα λεπτά των αγώνων.

Στο σημερινό παιχνίδι, ήταν η σειρά του Τσιμπρικίδη στο 23′ με σουτ να δώσει το προβάδισμα στην Ακαδημία και να βάλει… πάλι τα Άπτερα πίσω στο σκορ.

Η… αφύπνιση για τα Απτερα ήρθε άμεσα, καθώς στο 30’ ο Αλ.Τσικουδάκης στην πρώτη του παρουσία στο βασικό σχήμα ισοφάρισε σε 1-1.

Η παρουσία του Τσικουδάκη ήταν καταλυτική στην έκβαση του αγώνα, καθώς ο ίδιος ποδοσφαιριστής “έγραψε” και το 2-1 λίγο μετά, στο 40’ και έστειλε τα Άπτερα στο ημίχρονο με προβάδισμα στο σκορ (2-1).

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 80’, όταν από την σέντρα του Παπαδάκη, ο Καρβουνιάρης με προβολή έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-1.

Διαιτητής: Σταρτιδάκης

Βοηθοί: Σαρικάκη-Ροδουσάκης

Άπτερα (Γιάννης Χαζηράκης): Μάρκου, Μαυρογέννης, Νικολούλιας, Χαιρετάκης (46’ Παπαβασιλείου), Χατζηδάκης, Β. Σελενίτσα (60’ Παπαδάκης), Καρβουνιάρης, Τζ. Σελενίτσα, Σολανάκης (75’ λ.τρ. Μανουσέλης), Α. Τσικουδάκης, Νταουντάκης

ΑΠ Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Παπαδομανωλάκης, Κορωνιωτάκης, Καραγιαννίδης, Νικολακάκης (75’ Ποταμίτης), Πετρουλάκης (46’ Λαβράνος), Σκορδυλάκης, Τσιμπρικίδης, Τσούρα, Πλανάκης, Τσένκο (65’ Ματζοράκης), Μποτωνάκης