Τρίτη ισοπαλία για Γιούχτα

Γ' Εθνική 27 Νοεμβρίου 2022, 19:50

Την τρίτη κατά σειρά ισοπαλία παραχώρησε ο Γιούχτας, μένοντας αυτή τη φορά στο 1-1 απέναντι στον Αρη Πετρούπολης.

Το παιχνίδι διεξήχθη την Κυριακή το απόγευμα στις Αρχάνες, με τον Γιούχτα ν’ αναζητούσε την πρώτη του νίκη στη φετινή Γ’ Εθνική. Μάλιστα, μπορεί να προηγήθηκε στο σκορ με το γκολ του Μανώλη Ροβίθη στο 5ο λεπτό, αλλά στο 17’ ο Αντωνακόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 1-1 για τον Αρη.

Στον αντίποδα, η ομάδα της Πετρούπολης φτάνει τους 4 βαθμούς.

Ο Γιούχτας είχε μια αρκετά καλή εμφάνιση, έχοντας ευκαιρίες να πετύχει κι έναν ακόμη γκολ για να πάρει τη νίκη.

Να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στο γήπεδο στη μνήμη του πρώτου προέδρου του συλλόγου, Νικ. Κολομβοτσάκη.

Διαιτητής: Λαθύρης (Πειραιά). Βοηθοί: Παπαδόπουλος – Μπουμπογιατζόγλου (Πειραιά)

Γιούχτας (Νίκος Σουργιάς): Κόλλιας, Γελαδάρης, Γιαλούσης, Ρουσσάκης, Τουγλής (85′ Κόκκινος), Αρκιλέσι, Κοντογιάννης (78′ Πλουσής), Νύκταρης (73’ Αζίζι), Ροβίθης, Δωματάς (85’ Δασκαλάκης), Λίτσκας

Αρης Πετρούπολης (Γιάννης Σιλεβίστας): Ρουμπής, Λεβέντης, Κορώνης (89’ Σαμαράς), Μανδαμαδιώτης, Μπιμάι (57′ Μενάι). Τσατσαρής, Γάγγος, Γεραγωτέλλης, Αντωνακόπουλος, Αργυρίου, Γκούφας (66′ Μεταξάς)

Στοιχεία αγώνα και φωτ.: grandsport.gr