“Τριάρα” η Κ19 του ΟΦΗ στον Αστέρα Τρίπολης

ΟΦΗ | 21 Ιανουαρίου 2023, 23:23

Με σκόρερ τους Φάλατα (11'), Θεοδοσουλάκη (58') και Χνάρη (61') η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με 3-0 της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης, για την 19η αγωνιστική του σχετικού πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή άνοιξαν το σκορ (1-0) στο 11ο λεπτό με τον Ράιαν Φάλατα.

Στο 58ο λεπτό ο Θεοδοσουλάκης εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την πάσα του Φανουράκη, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Βαλληνδρά για το 2-0, ενώ τρία λεπτά αργότερα (61′) ο Χνάρης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-0 έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Αποστολάκη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 81ο η ομάδα της Τρίπολης κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Κεδίκογλου με τον Μακατουνάκη να αποκρούει διατηρώντας ανέπαφη την εστία του και το 3-0 έμεινε μέχρι τέλους.