Τρελαίνει την Ολλανδία ο Γιακουμάκης – Κι άλλο γκολ | video

Ποδόσφαιρο 18 Οκτωβρίου 2020, 15:26

Μπαρουτοκαπνισμένος και ασταμάτητος είναι ο Γιώργος Γιακουμάκης στην Ολλανδία!

Ο κρητικός στράικερ για μια ακόμα αγωνιστική χρίστηκε σκόρερ στην Ερεντιβίζι και “έσωσε” την ομάδα του, Φένλο, από βέβαιη ήττα κόντρα στην Άλκμααρ.

Ο πρώην επιθετικός του Πλατανιά κι ενώ η ομάδα του ήταν πίσω στο σκορ με 2-1, κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ στο 88ο λεπτό, σοκάροντας τους γηπεδούχους που μέχρι το 85′ κέρδιζαν 2-0.

Το άλλο τέρμα της Φένλο, είχε πετύχει  δύο λεπτά νωρίτερα ο Λίντχορστ, ενώ η ΑΖ είχε προηγηθεί με γκολ των Κάρλσον στο 2′και Στενγκς στο 24′.

Αυτό ήταν το πέμπτο γκολ σε ισάριθμα παιχνίδια, που σημειώνει στο Ολλανδικό πρωτάθλημα ο Γιακουμάκης, ο οποίος δείχνει την αξία του και την ευχέρεια που έχει στο γκολ.

Πλέον η ομάδα του κρητικού επιθετικού βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο ίδιοςείναι ο 2ος σκόρερ του πρωταθλήματος.