Δύο ανατροπές, έξι γκολ στην Αρτα (3-3)…

Super League 2 5 Μάι 2021, 6:14

Ενα από τα καλύτερα παιχνίδια της φετινής Super League 2 και ειδικότερα στη φάση των πλέι άουτ διεξήχθη την Τρίτη (4/5) στην Αρτα, με τον Καραϊσκάκη και την Παναχαϊκή να αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 3-3.

Είναι χαρακτηριστικό πως μέχρι και το 87ο λεπτό, το αποτέλεσμα ήταν 2-2 ανάμεσα στις δύο ομάδες, οι οποίες έτσι στα τελευταία λεπτά κατόρθωσαν να πετύχουν από ένα γκολ, με το 3-3 να διαμορφώνεται ακριβώς στη λήξη του αγώνα. Μια ισοπαλία που σίγουρα δεν είναι ό,τι καλύτερο για τον Καραϊσκάκη στην προσπάθεια που κάνει ν’ αναρριχηθεί ψηλότερα στην βαθμολογία, από την άλλη μέχρι και τον 72ο λεπτό βρέθηκε να χάνει με 2-1…

Ουσιαστικά, στο παιχνίδι καταγράφηκαν δύο ανατροπές, μία για την Παναχαϊκή η οποία στο τέλος “έσωσε” την ισοπαλία και μία για τον Καραϊσκάκη.

Το σκορ άνοιξε στο 5ο λεπτό με τον Μουστακόπουλο όπου στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα, την έστειλε άθελά του, στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του μετά το σουτ που πραγματοποίησε ο Λόβριτς. Η Παναχαϊκή κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου με το πλασέ του Κουσκουνά.

Το δεύτερο ημίχρονο, όπως αποδείχτηκε, επεφύλασσε ακόμα πιο μεγάλες συγκινήσεις, με την Παναχαϊκή να περνά μπροστά στο σκορ στο 65’ χάρη στο γκολ από τον Λαρέα. Στα 72’ όμως ο Καραϊσκάκης “απάντησε” με το γκολ του Μαύρου για να φτάσουμε στα τελευταία λεπτά όπου ο Καραϊσκάκης κατάφερε να προηγηθεί με 3-2 χάρη στο τέρμα του Ρούνεϊ στο 87’, παρ’ όλα αυτά, η Παναχαϊκή που δεν είχε πει την τελευταία της λέξη διαμόρφωσε το τελικό 3-3 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του ματς με δράστη τον Μπάτροβιτς.

Διαιτητής: Μπούμπας (Ηπείρου)
Βοηθοί: Μωυσιάδης (Γρεβενών) – Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)
4ος διαιτητής: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)

Κίτρινες κάρτες: Μπρους (26′), Μαρκοπουλιώτης (61′)

Καραϊσκάκης Αρτας (Γιάννης Μάγγος): Μπουργάνης, Τάμπας, Μπρέμπος (70′ Μπεκατώρος), Χατζηδίμπας, Θεολόγου, Ρουμπάγκουκα, Λουίς Φελίπε (70′ Κορέλας), Λόβριτς (56′ Μαύρου), Δούμτσιος (91′ Νταλακούρας), Ναζίμ, Ρούνεϊ

Παναχαϊκή (Χρήστος Καραπίτσος): Κολοβούρης, Μαρκοπουλιώτης, Πάνος, Λαρέα, Μουστακόπουλος, Κόκας (15’ Μπρους), Γιούσης (79′ Τσερούτι), Ανάκογλου (79′ Αργυρόπουλος), Κουσκουνάς, Μασούρας, Μπάτροβιτς