Του στέρησε τη χαρά…

Super League 1 18 Δεκεμβρίου 2016, 20:40

Μια πολύτιμη νίκη στέρησε από τον Ηρακλή ο Αστέρας ο οποίος κατάφερε να ισοφαρίσει στο 89’ (1-1).

Την ευκαιρία να πάρει τεράστια ανάσα έχασε ο Ηρακλής, που παρότι βρέθηκε κοντά στη νίκη είδε τον Αστέρα να του στερεί τη χαρά για το δεύτερο φετινό τρίποντο ισοφαρίζοντας στο 89’.

Ο Ηρακλής είχε προηγηθεί στο Καυτανζόγλειο στο 76ο λεπτό με τον Κυριακίδη, μετά από ασίστ του Περόνε ο οποίος όμως ξεκίνησε την προσπάθειά του από θέση οφσάιντ. Ο Αστέρας απάντησε στο 89’ με το τέρμα του Μπέρτου, το οποίο όμως είναι επίσης αμφισβητούμενο, καθώς έπειτα από το διώξιμο του Ζιαμπάρη η μπάλα βρίσκει πρώτα στο χέρι και εν συνεχεία στο πόδι.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Αντόνιο Ντοναρούμα, ο οποίος με -διπλή- σωτήρια επέμβαση στην εκτέλεση φάουλ του Εμάνουελ Περόνε στο 97ο λεπτό του αγώνα, κράτησε τον βαθμό της ισοπαλίας για τους Αρκάδες, οι οποίοι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ήταν καλύτεροι αλλά… φλύαροι στην τελική προσπάθεια.

Γήπεδο: Καυτανζόγλειο

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδ/σου)

Βοηθοί: Αλέξανδρος Γρέβενης (Χαλκιδικής), Ιωάννης Κουράκης (Ηρακλείου)

4ος Διαιτητής: Σταύρος Μάνταλος (Καβάλας)

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Κυριακίδης, Στάμου, Ρούσσος, Ζιαμπάρης, Σαραμαντάς, Ιντζόγλου, Κούρος, Μοντέιρο, Λεοζίνιο, Περόνε.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Ντοναρούμα, Ίγκορ, Μπέρτος, Χαμντανί, Γιαννούλης, Τσουκαλάς, Δημούτσος, Μάσα, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Ιωαννίδης.

Γκολ: 76′ Κυριακίδης – 89′ Μπέρτος