Του (ΠΑΟΚ) χάλασε τα σχέδια ο Σολτάνι

Super League 1 20 Ιανουαρίου 2016, 23:03

Με γκολ στις καθυστερήσεις από τον Σολτάνι, η Ξάνθη κατάφερε να υποχρεώσει σε ισοπαλία τον ΠΑΟΚ με σκορ 1-1, στο μοναδικό τελικά παιχνίδι που έγινε για την 16η αγωνιστική, αφού υπήρξε αναβολή στη Λιβαδειά.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 31’ με τον Μυστακίδη και σε κάθε περίπτωση έδειξε να ελέγχει το παιχνίδι, ευρισκόμενος μια ανάσα από την κατάκτηση της νίκης, αλλά στο 91ο λεπτό, ο Σολτάνι με το γκολ που πέτυχε, χάλασε τα σχέδια του ΠΑΟΚ.

Τρία δοκάρια στο παιχνίδι, δύο για την Ξάνθη και ένα για τον ΠΑΟΚ!

ΣΚΟΡΕΡ: 90’+1 Σολτάνι – 31′ Μυστακίδης

ΔΟΚΑΡΙΑ: 18′ Σολτάνι, 49′ Καπετάνος – 28′ Μυστακίδης

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: –

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 67′ Ορφανίδης, 69′ Λισγάρας, 77′ Τριάδης – 19′ Χαρίσης, 25′ Κοροβέσης, 45′ Τσίμιροτ, 75′ Ροντρίγκες

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μάριος Λαμπρόπουλος

ΞΑΝΘΗ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Τσέναμο, Μπέρτος, Γουάλας, Σολτάνι, Λουσέρο, Βασιλακάκης (63 λ.τρ. Ερέα), Νιέτο (58′ Τριάδης), Ορφανίδης, Γούτας, Καπετάνος (72′ Σκούρτης), Λισγάρας

ΠΑΟΚ (Ιγκόρ Τούντορ): Όλσεν, Τζιόλης, Τσίμιροτ, Χαρίσης, Μυστακίδης (87′ Ζάιρο), Τζαβέλλας, Αθανασιάδης, Κοροβέσης, Σάμπο (46′ Μιγκέλ Βίτορ), Κίτσιου, Πέλκας (58′ Ροντρίγκες)