Του… γλίστρησε στο τέλος

Super League 1 27 Νοεμβρίου 2016, 23:59

Ο Πανιώνιος έχασε μέσα από τα χέρια του τη νίκη απέναντι στον Παναθηναϊκό με το τελικό 1-1 να αδικεί τους γηπεδούχους που δέχτηκαν γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

planakis

Πριν την έναρξη του αγώνα θα περίμενε κανείς οι παίκτες του Παναθηναϊκού ανεβασμένοι ψυχολογικά να έμπαιναν στον αγωνιστικό χώρο και να μασάνε σίδερα. Όπως επίσης και τους παίκτες του Πανιωνίου να είναι επηρεασμένοι από την απουσία της τελευταίας στιγμής του Μανώλη Σιώπη, ενός εκ των καλύτερων ποδοσφαιριστών των “κυανέρυθρων” τη φετινή σεζόν.

Αν και ο Παναθηναϊκός καιγόταν για τη νίκη ειδικά μετά την απώλεια βαθμών του Ολυμπιακού στο ματς με την Κέρκυρα τελικά εμφανίστηκε άψυχος και άνευρος. Οι “πράσινοι” πέρα από μερικά ξεσπάσματα στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και το πείσμα που έβγαλαν στα έξι λεπτά των καθυστερήσεων, δεν έδειξαν τίποτα παραπάνω. Τελικά έσωσαν τον βαθμό λόγω της ατομικής ποιότητας κάποιων παικτών.

Μετά την ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη ο Παναθηναϊκός έφτασε τα δέκα παιχνίδια σε Ελλάδα και Ευρώπη με μόλις μια νίκη, αυτή κόντρα στον Ηρακλή για το πρωτάθλημα. Από την άλλη ο Πανιώνιος, που είναι ο επόμενος αντίπαλος του Πλατανιά στο πρωτάθλημα, έδειξε σε ένα ακόμη ματς ότι διαθέτει μια πολύ καλή ομάδα που δύσκολα μπορεί να ηττηθεί στη Νέα Σμύρνη.