Τοπικό ντέρμπι για τα Ροδωπού

Ροδωπού | 5 Οκτωβρίου 2017, 20:17

Μετά τις δύο συνεχόμενες ήττες και μάλιστα με το ίδιο σκορ (2-0) από Άρη Σούδας και Μινώταυρο, τα Ροδωπού υποδέχονται τον Ποσειδώνα Καμισιανών-Ραπανιανών για την 6η αγωνιστική.

Οι παίκτες του Γιάννη Κελαϊδή θέλουν την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα, ωστόσο υπάρχουν κάποια προβλήματα με βασικούς ποδοσφαιριστές. Γνωστή είναι η απουσία του Αμαρίλντο Μέμα που κουβαλάει ποινή από την περυσινή περίοδο με την φανέλα του Ηρακλή Νεροκούρου, ενώ στο ημίχρονο του αγώνα με τον Μινώταυρο, αποχώρησε ο Μανώλης Στυλιανουδάκης (κεντρική φωτ. από το ματς) που τραυματίστηκε και θα λείψει από το επόμενο παιχνίδι της ομάδας του.

Απών θα είναι και ο Γιώργος Στογιάνοβ που είναι τιμωρημένος, ενώ αμφίβολη είναι η παρουσία του Σεβαστιανού Πάτα στον αγώνα που αναμένεται να φανεί στην τελευταία προπόνηση της Παρασκευής στο γήπεδο του Ταυρωνίτη αν μπορέσει να βρεθεί στα πλάνα του προπονητή του.