Τον “καθάρισε” με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο

Super League 1 4 Φεβρουαρίου 2017, 20:11

Πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και κρατώντας το μηδέν παθητικό, ο Παναιτωλικός νίκησε με 2-0 τον Ατρόμητο στο Αγρίνιο, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Super League.

planakis

Ο Παναιτωλικός κατάφερε στο πρώτο μέρος να ανοίξει το σκορ με τον Μαρκόφσκι στο 12’ και το κράτησε μέχρι ο διαιτητής να σφυρίξει τη λήξη του πρώτου 45λεπτου. Η άμυνα του Ατρόμητου αντιμετώπιζε σοβαρά προβλήματα, ενώ η αθηναϊκή ομάδα δεν μπόρεσε να δημιουργήσει σοβαρό πρόβλημα στον Κυριακίδη.

Όσοι περίμεναν αντίδραση από τον Ατρόμητο στο β’ μέρος έπεσαν έξω, αφοί οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν τις ευκαιρίες για να σημειώσουν και δεύτερο τέρμα, το οποίο και πέτυχαν στο 76’ με τον Μουνιός, ο οποίος αφού πέρασε και τον Γκορμπούνοφ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)

Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Καλφόγλου (Θεσπρωτίας)

4ος: Μιχελής (Πειραιά)

Κίτρινες κάρτες: Τόνσο (61’), Λημνιός (84’).

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Μύγας, Ρότσα, Κούσας, Χαντάκιας, Μάκος, Πάουλο, Κλέσιο (72’ Μουνιός), Λόπες (69’ Κουτρουμάνος), Ρόσα, Μαρκόφσκι (80’ Παπαδόπουλος).

Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Φυτανίδης, Κοντοές (78’ λ.τρ. Κοντοές), Παντελιάδης, Κυριακίδης (46’ Τόνσο), Μπάγκα, Πλατέλλας (65’ Ντάουντα), Λημνιός, Ούμπιδες, Κιβρακίδης, Λε Ταλέκ.