Enetikon Restaurant

Το ξεκίνημα της β’ φάσης στην Α1 ανδρών

Πόλο 19 Ιανουαρίου 2023, 14:17

Πραγματοποιήθηκαν οι ορισμοί για τη διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής της Β φάσης για το πρωτάθλημα πόλο της Α1. Η αυλαία των αγώνων ανοίγει το Σάββατο.

KTEO Κρήτης

Οπως είναι γνωστό, ο ΝΟ Χανίων αναμένεται ν’ αγωνιστεί στη Χίο, παίζοντας απέναντι στην τοπική ομάδα, ένα παιχνίδι που είναι προγραμματισμένο για τις 5 το απόγευμα.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Β’ ΦΑΣΗ – ΟΜΙΛΟΣ G1 (ΘΕΣΕΙΣ 1-8) – 1η αγωνιστική

Σάββατο (21/1)

14.00 Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ (Εθνικό Πειραιά)
Διαιτητές: Μαρία Δασκαλοπούλου – Κώστας Βασιλείου
Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος
Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης
16.00 Εθνικός-Βουλιαγμένη (Εθνικό Πειραιά)
Διαιτητές: Μανώλης Παϊρακταρίδης – Αιγέας Παντελής
Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος
Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης
17.00 Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης (Δημοτικό Γουδή)
Διαιτητές: Ανέστης Κωνσταντινίδης – Χρήστος Κουρτίδης
Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας
Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης
Απευθείας μετάδοση από KOE TV
18.00 Πανιώνιος-ΓΣ Περιστερίου (Δημοτικό Νέας Σμύρνης)
Διαιτητές: Γιώργος Σταυρίδης – Ανδρέας Μοίραλης
Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου
Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας
Απευθείας μετάδοση από ΕΡΤ

Βαθμολογία
1.Ολυμπιακός 42
2.Βουλιαγμένη 40
3.Πανιώνιος 36
4.Απόλλων Σμύρνης 32
5.Παναθηναϊκός 25
6.ΓΣ Περιστερίου 24
7.ΠΑΟΚ 24
8.Εθνικός 18

Β’ ΦΑΣΗ – ΟΜΙΛΟΣ G2 (ΘΕΣΕΙΣ 9-16) – 1η αγωνιστική

Σάββατο (21/1)

13.45 Νηρέας Χαλανδρίου-Γλυφάδα (Δημοτικό Χαλανδρίου)
Διαιτητές: Ηλίας Δαμιανάκης – Γιώργος Θωμάς
Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου
Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος
15.30 Υδραϊκός-Παλαιό Φάληρο (“Αντώνης Δημητρόπουλος” / ΑΝΟΓ)
Διαιτητές: Σπύρος Αχλαδιώτης – Ανδρέας Κατσώνης
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
Αλυτάρχης: Δήμητρα Ασιλιάν
17.00 Χίος-ΝΟ Χανίων (Ιωνικό / Χίος)
Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης – Γρηγόρης Σπανούδης
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου
Αλυτάρχης: Οδυσσέας Μαράτσος
18.30 ΑΕΚ-Ηλυσιακός (Δημοτικό Αλίμου)
Διαιτητές: Νίκος Μπουδραμής – Γιώργος Κραβαρίτης
Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Βαθμολογία
9.Γλυφάδα 17
10.ΑΕΚ 15
11.ΝΟ Χανίων 15
12.Υδραϊκός 15
13.Χίος 13
14. Παλαιό Φάληρο 12
15.Νηρέας Χαλανδρίου 2
16.Ηλυσιακός 1

Rabona ad