Το πρόγραμμα της Β’ Κατηγορίας έως την 5η αγωνιστική

Β' Τοπικό - Γενικά | 26 Σεπτεμβρίου 2016, 16:42

Το σαββατοκύριακο 1 και 2 Οκτωβρίου ξεκινάει και το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Χανίων, στο οποίο συμμετέχουν και φέτος 15 ομάδες.

Όπως αναφέρει η προκήρυξη της ΕΠΣΧ για τη Β’ Κατηγορία οι δύο πρώτες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα παίρνουν την άνοδο στην Α’ ΕΠΣΧ, ενώ η τελευταία της βαθμολογίας υποβιβάζεται στη Γ’ Κατηγορία.

Τη σεζόν 2017-2018 το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί με 16 ομάδες.

Το πρόγραμμα για τις πρώτες πέντε αγωνιστικές:

1η αγωνιστική
Σάββατο 1 Οκτωβρίου (16:00)
Τάλως-ΑΠ Σούδας στον Ταυρωνίτη
ΕΘΚ-Παγχανιακός στα Καθιανά
Νέος Ηρακλής-Τιτάν στα Νεροκούρου

Κυριακή 2 Οκτωβρίου (10:30)
Αστέρας Χαλ.-Φωστήρας στη Μοναχή Ελιά
Ιδομενέας-Γρανίτης στους Αγ. Αποστόλους

Κυριακή 2 Οκτωβρίου (16:00)
Άπτερα-Άμιλλα στη Σούδα
Σφακιά-Χάλης στο Φραγκοκάστελο
Ρεπό: Δάφνη

2η αγωνιστική
Σάββατο 8 Οκτωβρίου (16:00)
Χάλης-ΕΘΚ στους Αγ. Αποστόλους
Γρανίτης-Νέος Ηρακλής στην Αγ. Μαρίνα
Τιτάν-Άπτερα στο Νιο Χωριό

Κυριακή 9 Οκτωβρίου (10:30)
ΑΠ Σούδας-Αστέρας Χαλ. στη Σούδα

Κυριακή 9 Οκτωβρίου (16:00)
Δάφνη-Τάλως στον Εμπρόσνερο
Φωστήρας-Ιδομενέας στα Νεροκούρου
Παγχανιακός-Άμιλλα στη Μοναχή Ελιά
Ρεπό: Σφακιά

3η αγωνιστική
Σάββατο 15 Οκτωβρίου (16:00)
Τάλως-Αστέρας Χαλ. στον Ταυρωνίτη

Κυριακή 16 Οκτωβρίου (10:30)
Ιδομενέας-ΑΠ Σούδας στους Αγ. Αποστόλους
Άπτερα-Γρανίτης στη Σούδα

Κυριακή 16 Οκτωβρίου (16:00)
Σφακιά-Δάφνη στο Φραγκοκάστελο
Νέος Ηρακλής-Φωστήρας στα Νεροκούρου
Άμιλλα-Χάλης στον Ταυρωνίτη
Παγχανιακός-Τιτάν στη Μοναχή Ελιά
Ρεπό: ΕΘΚ

4η αγωνιστική
Σάββατο 22 Οκτωβρίου (15:00)
Χάλης-Τιτάν στους Αγ. Αποστόλους
Γρανίτης-Παγχανιακός στην Αγ. Μαρίνα

Κυριακή 23 Οκτωβρίου (10:30)
Αστέρας Χαλ.-Ιδομενέας στη Μοναχή Ελιά
ΑΠ Σούδας-Νέος Ηρακλής στη Σούδα
Φωστήρας-Άπτερα στα Νεροκούρου

Κυριακή 23 Οκτωβρίου (15:00)
Σφακιά-Τάλως στο Φραγκοκάστελο
Δάφνη-ΕΘΚ στον Εμπρόσνερο
Ρεπό: Άμιλλα

5η αγωνιστική
Σάββατο 29 Οκτωβρίου (15:00)
Τάλως-Ιδομενέας στον Ταυρωνίτη

Κυριακή 30 Οκτωβρίου (10:30)
Νέος Ηρακλής-Αστέρας Χαλ. στα Νεροκούρου
Άπτερα-ΑΠ Σούδας στη Σούδα
Παγχανιακός-Φωστήρας στη Μοναχή Ελιά

Κυριακή 30 Οκτωβρίου (15:00)
Χάλης-Γρανίτης στους Αγ. Αποστόλους
ΕΘΚ-Σφακιά στα Καθιανά
Άμιλλα-Δάφνη στον Ταυρωνίτη
Ρεπό: Τιτάν

 

Estrella

Papantonakis Cards
Digenakis
Bio Green 300x250
Nymfi-Restaurant

Rabona ad