Το πρόγραμμα για το πρωτάθλημα ανδρών της ΕΚΑΣΚ

Μπάσκετ 21 Σεπτεμβρίου 2020, 22:02

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις για τα πρωταθλήματα της Ενωσης Καλαθοσφαιρικών Σωματείων Κρήτης.

Στο πρωτάθλημα ανδρών συμμετέχουν 13 ομάδες και το Ηράκλειο θα έχει ρεπό στην πρεμιέρα. Οι τέσσερις πρώτες της κανονικής περιόδου θα συνεχίσουν στα πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα είναι το εξής (στον β’ γύρο αντιστρέφονται οι έδρες):

1η αγωνιστική
Κύδων-ΑΟΚ Ιεράπετρα
Ρέθυμνο-Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου
Μεσσαρά-Πεδιάδα ΑΟΧ
Ηρόδοτος-Ακαδημία Ρεθύμνου
Χανιά BC-ΟΑ Χανίων
Δειλινό-Ανδρογέας
Ρεπό: Ηράκλειο

2η αγωνιστική
ΑΟΚ Ιεράπετρα-Ηράκλειο
Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου-Κύδων
Πεδιάδα ΑΟΧ-Ρέθυμνο
Ακαδημία Ρεθύμνου-Μεσσαρά
ΟΑ Χανίων-Ηρόδοτος
Ανδρογέας-Χανιά BC
Ρεπό: Δειλινό

3η αγωνιστική
Ηράκλειο-Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου
Κύδων-Πεδιάδα ΑΟΧ
Ρέθυμνο-Ακαδημία Ρεθύμνου
Μεσσαρά-ΟΑ Χανίων
Ηρόδοτος-Ανδρογέας
Χανιά BC-Δειλινό
Ρεπό: ΑΟΚ Ιεράπετρα

4η αγωνιστική
Πεδιάδα ΑΟΧ-Ηράκλειο
Ακαδημία Ρεθύμνου-Κύδων
ΟΑ Χανίων-Ρέθυμνο
Ανδρογέας-Μεσσαρά
Δειλινό-Ηρόδοτος
Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου-ΑΟΚ Ιεράπετρα
Ρεπό: Χανιά BC

5η αγωνιστική
Ηράκλειο-Ακαδημία Ρεθύμνου
Κύδων-ΟΑ Χανίων
Ρέθυμνο-Ανδρογέας
Μεσσαρά-Δειλινό
Ηρόδοτος-Χανιά BC
ΑΟΚ Ιεράπετρα-Πεδιάδα ΑΟΧ
Ρεπό: Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου

6η αγωνιστική  
ΟΑ Χανίων-Ηράκλειο
Ανδρογέας-Κύδων
Δειλινό-Ρέθυμνο
Χανιά BC-Μεσσαρά
Ακαδημία Ρεθύμνου-ΑΟΚ Ιεράπετρα
Πεδιάδα ΑΟΧ-Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου
Ρεπό: Ηρόδοτος

7η αγωνιστική
Ηράκλειο-Ανδρογέας
Κύδων-Δειλινό
Ρέθυμνο-Χανιά BC
Μεσσαρά-Ηρόδοτος
ΑΟΚ Ιεράπετρα-ΟΑ Χανίων
Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου-Ακαδημία Ρεθύμνου
Ρεπό: Πεδιάδα ΑΟΧ

8η αγωνιστική
Δειλινό-Ηράκλειο
Χανιά BC-Κύδων
Ηρόδοτος-Ρέθυμνο
Ανδρογέας-ΑΟΚ Ιεράπετρα
ΟΑ Χανίων-Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου
Ακαδημία Ρεθύμνου-Πεδιάδα ΑΟΧ
Ρεπό: Μεσσαρά

9η αγωνιστική
Ηράκλειο-Χανιά BC
Κύδων-Ηρόδοτος
Ρέθυμνο-Μεσσαρά
ΑΟΚ Ιεράπετρα-Δειλινό
Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου-Ανδρογέας
Πεδιάδα ΑΟΧ-ΟΑ Χανίων
Ρεπό: Ακαδημία Ρεθύμνου

10η αγωνιστική
Ηρόδοτος-Ηράκλειο
Μεσσαρά-Κύδων
Χανιά BC-ΑΟΚ Ιεράπετρα
Δειλινό-Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου
Ανδρογέας-Πεδιάδα ΑΟΧ
ΟΑ Χανίων-Ακαδημία Ρεθύμνου
Ρεπό: Ρέθυμνο

11η αγωνιστική
Ηράκλειο-Μεσσαρά
Κύδων-Ρέθυμνο
ΑΟΚ Ιεράπετρα-Ηρόδοτος
Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου-Χανιά BC
Πεδιάδα ΑΟΧ-Δειλινό
Ακαδημία Ρεθύμνου-Ανδρογέας
Ρεπό: ΟΑ Χανίων

12η αγωνιστική
Ρέθυμνο-Ηράκλειο
Μεσσαρά-ΑΟΚ Ιεράπετρα
Ηρόδοτος-Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου
Χανιά BC-Πεδιάδα ΑΟΧ
Δειλινό-Ακαδημία Ρεθύμνου
Ανδρογέας-ΟΑ Χανίων
Ρεπό: Κύδων

13η αγωνιστική
Ηράκλειο-Κύδων
ΑΟΚ Ιεράπετρα-Ρέθυμνο
Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου-Μεσσαρά
Πεδιάδα ΑΟΧ-Ηρόδοτος
Ακαδημία Ρεθύμνου-Χανιά BC
ΟΑ Χανίων-Δειλινό
Ρεπό: Ανδρογέας

karta antonis garden