legea hor

Το πανόραμα του Κυπέλλου

Κύπελλο Ελλάδος | 15 Δεκεμβρίου 2016, 1:43

Την Τετάρτη (14/12) πραγματοποιήθηκε η 2η μέρα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας. Την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση του Κυπέλλου πανηγύρισαν Ατρόμητος,  Παναιτωλικός, ΑΕΚ,  Λαμία, ΠΑΟΚ και Τρίκαλα, την ίδια στιγμή που δυο ομάδες της Σούπερ Λιγκ αποχαιρέτησαν πρόωρα τον θεσμό, η Κέρκυρα και η Λάρισα. Κοντά σε πρόκριση βρίσκεται και ο […]

planakis

Την Τετάρτη (14/12) πραγματοποιήθηκε η 2η μέρα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.

Την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση του Κυπέλλου πανηγύρισαν Ατρόμητος,  Παναιτωλικός, ΑΕΚ,  Λαμία, ΠΑΟΚ και Τρίκαλα, την ίδια στιγμή που δυο ομάδες της Σούπερ Λιγκ αποχαιρέτησαν πρόωρα τον θεσμό, η Κέρκυρα και η Λάρισα.

Κοντά σε πρόκριση βρίσκεται και ο Πλατανιάς ο οποίος νίκησε 2-1 τον ΑΟΧ αλλά, θα πρέπει να περιμένει το αποτέλεσμα του αγώνα ανάμεσα σε Σπάρτη και Ολυμπιακό για να είναι σίγουρος (δείτε εδώ τα σενάρια).

Δείτε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες αλλά και το πρόγραμμα:

1ος όμιλος

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

ΑΟ Τρίκαλα – ΑΕΛ 1-0 (90′ Γιαννιτσάνης)

Πανελευσινιακός – ΠΑΟΚ 0-7 (48′ Αθανασιάδης, 51′ Περέιρα, 58′ Σάχοβ, 70′ Μυστακίδης, 75′ Κουλούρης, 77′, 90′ Πέλκας)

Βαθμολογία

1. ΠΑΟΚ 7 (9-0)

2. ΑΟ Τρίκαλα 7 (6-0)

3. ΑΕΛ 3 (2-4)

4. Πανελευσινιακός 0 (1-14)

 

2ος όμιλος

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

Χανιά – Πλατανιάς 1-2 (4′ Ντιλαβέρ (αυτογκόλ)/24′ Γιακουμάκης, 27′ Ντίνας)

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου

Σπάρτη – Ολυμπιακός (15.00)

Βαθμολογία

1. Ολυμπιακός 6 (7-0)

2. Πλατανιάς 6 (3-4)

3. Σπάρτη 3 (4-1)

4. ΑΟ Χανιά 0 (1-10)

 

3ος όμιλος

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου

ΟΦΗ – Ηρακλής (19.30)

Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός (19.30)

Βαθμολογία

1) Ηρακλής 4 (3-0)

2) ΟΦΗ 3 (2-2)

3) Απόλλων Σμύρνης 3 (1-3)

4) Παναθηναϊκός 1 (1-2)

 

4ος όμιλος

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

Αγροτικός Αστέρας – Ξάνθη 1-1 (67′ Τριανταφυλλάκος / 56′ Νιέτο)

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου

ΑΕΛ Καλλονής – ΠΑΣ Γιάννινα (17.00)

Βαθμολογία

1. ΠΑΣ Γιάννινα 6 (2-0)

2. Ξάνθη 4 (4-3)

2. Αγροτικός Αστέρας 4 (3-3)

4. Καλλονή 0 (2-5)

 

5ος όμιλος

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

Άρης – Βέροια 0-0

Αιγινιακός – Αστέρας 1-4 (11′ Γκούρτσας / 7′ Ιγκλέσιας, 31′ Τσιλιανίδης, 55′ Μάσα, 88′ πεν. Στανισάβλιεβιτς)

Βαθμολογία

1. Αστέρας Τρίπολης 7 (8-4)

2. Άρης 5 (6-3)

3. Αιγινιακός 3 (2-7)

4. Βέροια 1 (0-2)

 

6ος όμιλος

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

Αναγέννηση Καρδίτσας – Κέρκυρα 0-6 (4′, 59′ Ανδρεόπουλος, 23′ Γεωργίου, 45′ Επστάιν, 52′, 76′ Γεωργακόπουλος)

Λαμία – ΑΕΚ 0-0

Βαθμολογία

1. ΑΕΚ 5 (6-2)

2. Λαμία 5 (3-2)

3. Κέρκυρα 4 (8-6)

4. Αναγέννηση Καρδίτσας 4 (2-9)

 

7ος όμιλος

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

Καλλιθέα – Παναιτωλικός 1-5 (84′ Μάκο/15′-72′ Ρόσα, 21′-27′ Μαρκόβσκι, 39′ Κλέσιο)

Πανθρακικός – Ατρόμητος 0-3 (11′-53′ Τόνσο, 14′ Μπαστακός )

Βαθμολογία

1. Ατρόμητος 6 (4-1)

2. Παναιτωλικός 6 (6-2)

3. Πανθρακικός 3 (3-4)

4. Καλλιθέα 3 (2-8)

 

8ος όμιλος

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

Κισσαμικός – Λεβαδειακός 1-1 (28′ Βλάχος / 50′ Γιακουμάκης)

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου

Πανσερραϊκός – Πανιώνιος (15.00)

Βαθμολογία

1. Κισσαμικός 7 (6-1)

2. Λεβαδειακός 5 (4-2)

3. Πανιώνιος 1 (0-3)

4. Πανσερραϊκός 0 (1-5)

karta antonis garden