Το γκολ του Κουρκουμελάκη έκρινε το ματς της Σούδας | pics

Χάλης ΑΠ Σούδας | 20 Νοεμβρίου 2022, 12:52

Η ΑΠ Σούδας ξεπέρασε το εμπόδιο του Χάλη, χάρη σε γκολ του Αντώνη Κουρκουμελάκη στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (1-0).

Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν έτσι άμεσα στις νίκες μετά τη βαριά ήττα από την Ασπίδα. Οι δε φιλοξενούμενοι δε μπόρεσαν να δώσουν συνέχεια στη νίκη που πέτυχαν πριν μία εβδομάδα.

Στο πρώτο μέρος δεν υπήρξε κάτι σημαντικό. Στο φινάλε του ημιχρόνου απείλησε ο Χάλης με τον Πάρη Παρασκάκη (φωτ. κάτω), που βρέθηκε σε θέση βολής απέναντι από τον Βουλγαράκη, που έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ. Αυτή ήταν η πιο καλή στιγμή που καταγράφηκε.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΠ Σούδας κατάφερε λίγο μετά τη σέντρα να πάρει προβάδισμα, στο 52′ με τον Αντώνη Κουρκουμελάκη.

Στα υπόλοιπα 40 λεπτά που ακολούθησαν δεν άλλαξε κάτι, με τους γηπεδούχους να κρατούν το προβάδισμα μέχρι τέλους.

Νίκη που ανεβάζει την ΑΠ Σούδας στους 9 βαθμούς, ενώ ο Χάλης παρέμεινε στους 3, από την επικράτηση της περασμένης εβδομάδας με την Αμιλλα.

Αντίπαλοι στη Σούδα, συμπαίκτες παλαιότερα και καλοί φίλοι. Παναγιώτης Μαναρώλης και Μιχάλης Βαλάρης

Διαιτητής: Μισαηλίδης Βοηθοί: Βαλεντάκης – Στεφανίδου

ΑΠ Σούδας (Στέλιος Κουκουδάκης): Βουλγαράκης, Αθανασόπουλος, Αγγελάκης (68′ Παπαγεωργίου), Φούκας, Σοφιανόπουλος, Κέτι, Χαλκιαδάκης (46′ Μπερβανάκης), Μπαμπούλης, Βαγενάς (84′ Αγγελόπουλος), Μαναρώλης (84′ Ποταμίτης), Κουρκουμελάκης (84′ Λυμπεράκης)

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Τραχαλάκης, Κουφάκης, Κουρνιδάκης (84′ Χατζηδάκης), Ραλλάκης, Σταφύλοβ Ν., Παρασκάκης Π., Παρασκάκης, Δοξάκης (77′ Μήτρου), Λιονάκης (77′ Σταφύλοβ Β.), Δρικάκης, Μπαλαντινάκης (46′ Βαλάρης)