Το αρνητικό σερί του Ατρομήτου και ο ΟΦΗ

Super League 1 15 Απριλίου 2021, 19:49

Αγνοεί, από τα τέλη Ιανουαρίου, τη χαρά της νίκης ο προσεχής αντίπαλος του ΟΦΗ, ο Ατρόμητος.

Την Κυριακή 31 Ιανουαρίου ο Ατρόμητος είχε φιλοξενηθεί στους “Ζωσιμάδες” από τον ΠΑΣ Γιάννινα και με το τέρμα του Αμίρ Αγκάγιεφ μόλις στο πέμπτο λεπτό έπαιρνε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Ήταν η τελευταία χρονικά νίκη της ομάδας του Περιστερίου στο πρωτάθλημα.

Έκτοτε υπέστη… καθίζηση. Έξι αγωνιστικές στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος και τρεις μέχρι τώρα στα πλέι άουτ αγνοείται η νίκη για τον Ατρόμητο. Εννέα αγώνες στο σύνολο. Πέντε ήττες και τέσσερις ισοπαλίες. Το (χωρίς νίκη) σερί των Περιστεριωτών:

3η αγωνιστική: Ατρόμητος – ΑΕΛ 0-1

Στην προπόνηση της Τετάρτης δέχθηκαν την επίσκεψη των φανατικών φίλων της ομάδας που πήγαν με σκοπό να τους “ξυπνήσουν” και να τους “ταρακουνήσουν”. Η επίσκεψη συνοδεύθηκε και από σχετική ανακοίνωση σε επιθετικό ύφος.

Όλα αυτά λίγες ώρες πριν την αναμέτρηση με τον ΟΦΗ στο γήπεδο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης” το προσεχές Σάββατο (17/04, 15:00) με τον Νίκο Νιόπλια να κάνει λόγο για «έναν αντίπαλο που δεν θα έπρεπε να βρίσκεται εδώ που βρίσκεται».

Η προσέγγιση του τεχνικού της Κρητικής ομάδας για τον προσεχή αντίπαλο του ΟΦΗ (Ατρόμητο):

«Αντιμετωπίζουμε έναν αντίπαλο που δεν θα έπρεπε να βρίσκεται εδώ που βρίσκεται. Όπως και η δική μας ομάδα. Μπερδεύτηκε όλη τη διάρκεια της σεζόν και βρέθηκε κι αυτός να παίζει τη χρονιά του. Μία ομάδα με καλούς παίκτες, αλλά υστερεί πολύ στην ομαδικότητα.»