Το απόλυτο τα Άπτερα, 3-2 στο Κολυμπάρι τα Ροδωπού

Ροδωπού Άπτερα | 25 Οκτωβρίου 2020, 20:08

Συνεχίζεται το νικηφόρο σερί των Απτέρων (3 στα 3) με την επικράτηση στο Κολυμπάρι (3-2) επί των Ροδωπού στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Το σκορ άνοιξε στο 26ο λεπτό ο Τσιτσιριδάκης (0-1). Η ισοφάριση ήρθε με τον Λιονάκη που πέτυχε και το παρθενικό τέρμα των Ροδωπού στο φετινό πρωτάθλημα (1-1).

Νέο προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους στο 56ο λεπτό με αυτογκόλ του Μαριανάκη (1-2). Ο Λιονάκης “ξαναχτύπησε” στο 73ο λεπτό ισοφαρίζοντας εκ νέου με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα (2-2). Το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε πέντε λεπτά πριν το φινάλε (85′).

Επιχειρήθηκε γέμισμα του Τσιτσιριδάκη, στην προσπάθειά του να μπλοκάρει ο Κιόσκου μπερδεύτηκε με τον αμυνόμενο και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Τα Άπτερα έγιναν η μόνη ομάδα με το 3/3 στο ξεκίνημα της σεζόν, ενώ τα Ροδωπού γνώρισαν παράλληλα την τρίτη ήττα σε ισάριθμα ματς.

Διαιτητής: Κανελάκης
Βοηθοί: Α. Χατηδάκης – Σακελλαρίδης
Παρατηρητής: Αλογδιανάκης

Ροδωπού (Παντελής Μαυρεδάκης): Κιόσκου, Πενταράκης (30′ Αποστολάκης), Καλογεράκης, Μπραουδάκης, Σταφυλαράκης, Τζανεράκης (46′ Γιακουμάκης), Λιονάκης, Κατσαμπέλης, Τσαφαράκης (75′ Βασίλεβ), Σγουρομάλλης (46 Λαζάρ Ντάριο), Μαριανάκης (70′ Λιαλιάς).

Άπτερα (Γιάννης Χαζηράκης): Μάρκου, Λαβράνος, Κουναλάκης, Κουράτορας, Κωνστάντες, Τσιτσιριδάκης, Νεσκάκης, Αλ. Τσικουδάκης, Ζααλισβίλι (89′ Κουτσοκολάκης), Σελένιτσα (60′ Μπόκολος), Χαριτάκης (55′ Σελέκος).