Τις εντυπώσεις ο Ηρακλής, τη νίκη το ΣΥΝΚΑ (pics)

Ηρακλής Νεροκούρου ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ | 7 Οκτωβρίου 2017, 17:59

Ο Ηρακλής Νεροκούρου παρά τις πολλές απουσίες που είχε κέρδισε τις εντυπώσεις απέναντι στο ΣΥΝΚΑ, που έστω και αγχωτικά πήρε τη νίκη με 1-0 και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας της Α' Κατηγορίας με 6 νίκες σε ισάριθμα ματς.

Οι γηπεδούχοι με τον Αγγέλου σε πολύ καλή μέρα να δημιουργεί προβλήματα στην άμυνα του ΣΥΝΚΑ το “πίστεψαν” και στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησαν επικίνδυνες καταστάσεις στην αντίπαλη άμυνα με τον Αγγέλου (22′) και τον Τάσο Αγγελάκη (35′).

Eisodos omadon

Aggelakis T Eukairia
Η μεγάλη ευκαιρία του Ηρακλή με τον Τ. Αγγελάκη

Από την άλλη η ομάδα του Θανάση Κολιτσιδάκη δεν είχε καλή εικόνα και δεν μπόρεσε να απειλήσει αισθητά τον αντίπαλό της. Στο 37′ ωστόσο από φάουλ του Παληγεώργου υπήρξε φάση διαρκείας στην περιοχή του Ηρακλή και από σουτ του Βεστάκη η μπάλα έφτασε στον Δημήτρη που με σουτ την έστειλε στα δίχτυα (βρήκε και σε αντίπαλο στη γραμμή).

Panigirismoi Goal1

Goal Synka

Στο δεύτερο ημίχρονο το ΣΥΝΚΑ είχε την υπεροχή αλλά οι φάσεις ξανά ήταν λιγοστές. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τους Κυτράκη (61′), Γανωτή (80′), χάνοντας τη μεγαλύτερη ευκαιρία τους στο 90′ με τον Βεστάκη. Ο Ηρακλής προσπάθησε να απειλήσει στο 66′ με σέντρα σουτ του Αγγέλου, που έδιωξε ο Βλαχάκης, ενώ στο 95′ από το φάουλ του Τσιριβάκου, Καράκης και Νταγκουνάκης δεν μπόρεσαν από κοντά να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης
Βοηθοί: Κομισοπούλου-Μπραουδάκη

Ηρακλής Νεροκούρου (Σπύρος Γαλάνης): Πετράκης, Λ. Αγγελάκης, Κακαράς (86′ Αυγέρος), Μερκάι, Καράκης, Μανουσάκης, Παπαδάκης, Τσιριβάκος, Αν. Αγγελάκης (77′ Νταγκουνάκης), Μπούτος (55′ Αμαξόπουλος), Αγγέλου.

ΣΥΝΚΑ (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Βλαχάκης, Παληγεώργος, Βουρβαχάκης, Δημήτρης, Βαρδάκης, Κυτράκης, Μάνικος (46′ Μποτωνάκης), Γανωτής (87′ Πλατινάκης), Περδικάκης (46′ Ταταράκης), Τσίτας (69′ Π. Γιακουμάκης), Βεστάκης.