Τίποτα – τίποτα δεν τον σταματά: Πανσερραϊκός-Απόλλων 1-2

Football League 1 Απριλίου 2017, 17:14

Τίποτα - τίποτα δεν τον σταματά. Ο Απόλλων κατάφερε να περάσει νικηφόρα και από τις Σέρρες, κερδίζοντας με σκορ 2-1 τον Πανσερραϊκό και συνεχίζει απτόητος την πορεία του για την άνοδο στη Σούπερ Λιγκ.

Ο Πανσερραϊκός μείωσε μεν μετά που δέχτηκε δύο γκολ μέσα σε ένα 10λεπτο και ειδικότερα στο 53’ με ωραίο σουτ από τον Τσιμίκα, αλλά δεν μπόρεσε από εκεί και πέρα να κάνει κάτι περισσότερο. Ετσι, ο Απόλλων συνεχίζει να βάζει θεμέλια για την άνοδο στη Σούπερ Λιγκ, κερδίζοντας χάρη στα γκολ του Περογαμβράκη, με σουτ στο 20ο λεπτό και του Σιατραβάνη, επίσης με σουτ, στο 31’.

Σημειώνεται ότι αυτό το ματς άνοιξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής στη Φούτμπολ Λιγκ.

Διαιτητής: Τεβεκέλης (Μακεδονίας).
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας) – Κελάζογλου (Χαλκιδικής)
4ος διαιτητής: Μαρόπουλος (Μακεδονίας).

Κίτρινες κάρτες: Δεληζήσης (17’), Πάνος (85’)

Πανσερραϊκός (Παναγιώτης Διλμπέρης): Ρίστιτς, Ντοράγκι (86’ Τσελεπίδης), Ιωαννίδης, Καψάλης, Βοσκόπουλος, Φουσού (70’ Κανούλας), Γαβριηλίδης, Σιάκκας (84’ Πόζογλου), Τσιμίκας, Ρούτσης, Γκούρτσας

Απόλλων Σμύρνης (Άκης Μάντζιος): Χιώτης, Πάνος, Χιντζίδης, Μπαρτολίνι, Δεληζήσης (81’ Κύργιας), Ομπόντο, Κονέ, Σιατραβάνης, Περογραμβράκης (81’ Αλμπάνης), Διαμαντόπουλος, Μπαρμπόσα (65’ Τσιάρας)