Τέσσερα γκολ, κανείς νικητής στην Παλαιόχωρα

Παλαιόχωρα Απόλλων | 27 Νοεμβρίου 2022, 18:17

Τέσσερα γκολ, ένα πέναλτι και μία αποβολή χαρακτήρισαν το παιχνίδι στην Παλαιόχωρα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Απόλλωνα. Τελικό σκορ 2-2.

Ο Απόλλων μπορεί να προηγήθηκε δύο φορές, αλλά δεν κατάφερε να βγει νικητής από τον αγωνιστικό χώρο, καθώς και τις δύο υπήρξε απάντηση από τους γηπεδούχους. Καθοριστικό γεγονός για την εξέλιξη του ματς ήταν η αποβολή με απευθείας κόκκινη κάρτα του Μάνου Ψαράκη στο 30ό λεπτό για εξύβριση. Ουσιαστικά αυτό είχε σαν αποτέλεσμα, ο Απόλλων ν’ αναγκαστεί να παίξει για μία ολόκληρη ώρα με παίκτη λιγότερο.

Το σκορ άνοιξε στο 7ο λεπτό ο Ταταράκης μετά από ασίστ του Μάνου Ψαράκη, με την Παλαιόχωρα ν’ απαντά λίγο αργότερα με το γκολ από τον Λούκας ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Βλαχάκη έπειτα από απόκρουση στο πρώτο σουτ του Μανουσάκη.

Ο Απόλλων ξαναπήρε το προβάδισμα στο 21’ όταν από την ασίστ αυτή την φορά του Ταταράκη, ήταν η σειρά για τον Ακη Ψαράκη να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της Παλαιόχωρας. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 42’ από το σημείο του πέναλτι χάρη στην εύστοχη εκτέλεση του Μανουσάκη, ένα πέναλτι το οποίο υποδείχτηκε σε χέρι του Ιμέρι.

Διαιτητής: Γιαννουλάκης. Βοηθοί: Μαρκετάκης – Βαλεντάκης

Παλαιόχωρα (Βασίλης Τσαρτσίδης): Κόλα, Θεοδωράκης, Κοσμάς, Σινάνι, Καλλέργης (79’ Κονοσίδης), Τζαγκαράκης, Κουφάκης, Μανουσάκης, Λιτσαρδάκης, Λούκας, Γκουνέα (89’ Γκιέργκι)

Απόλλων (Αντώνης Συροκάκης): Βλαχάκης, Τσόλης, Γαλανίδης (90+2’ Λαμπάκης), Παληγεώργος, Μαθιουδάκης, Μαρκουλάκης Β., Κυτράκης, Ταταράκης (79′ Μαρκουλάκης Χρ.), Ιμέρι, Ψαράκης Ακ., Ψαράκης Μαν.