Τέσσερα γκολ (2-2) χωρίς νικητή τα Κ19 στο Βαρύπετρο | pics

Χανιά | 6 Νοεμβρίου 2022, 13:02

Ισόπαλο με σκορ 2-2 ολοκληρώθηκε το πρώτο φετινό παιχνίδι για την Κ19 των Χανίων απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα της Παναχαϊκής.

/Bella Pizza

Η ομάδα των Χανίων βρέθηκε να ισοφαρίζει δις το σκορ, απαντώντας με αυτό τον τρόπο στα γκολ που σημείωσε πρώτη η Παναχαϊκή.

Συγκεκριμένα τα πρώτα δύο τέρματα προέκυψαν από το σημείο του πέναλτι, με τους Πατρινούς ν’ ανοίγουν το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Αθανασόπουλο και τα Χανιά να ισοφαρίζουν επίσης με πέναλτι στο 17’ χάρη στην εύστοχη εκτέλεση του Γκολόση.

Η Παναχαϊκή κατάφερε να ξαναπάρει τα ηνία του αγώνα, σκοράροντας ένα πολύ ωραίο τέρμα με τον καλύτερο της παίκτη, τον Ντούνη, στο 37’, με το 1-2 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο ημίχρονο.

Στο β’ μέρος τα Χανιά κατάφεραν να ισοφαρίσουν για το τελικό 2-2 με το ωραίο γκολ από τον Κουκουράκη Λ..

Τα Χανιά ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μπραουδάκη στο 89’ για σκληρό μαρκάρισμα σε αντίπαλό του (Παπαηλίου).

Το παιχνίδι διεξήχθη την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο του Βαρυπέτρου στο πλαίσιο της πρεμιέρας της Super League 2.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

4’ Πρώτη επίσκεψη της Παναχαϊκής: Σέντρα του Ντούνη κεφαλιά του Αθανασόπουλου άουτ.
6’ Πέναλτι για την Παναχαϊκή. Ο Μπραουδάκης ανατρέπει τον Παπαηλίου.
7’ (0-1) Ο Αθανασόπουλος στην εκτέλεση στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα από τα 11 βήματα.
16’ Η μπάλα βρίσκει το χέρι του Σταυρόπουλου και υποδεικνύεται πέναλτι από τον βοηθό Μαυρεδάκη.
17’ (1-1) Ο Γκολόση με εύστοχη εκτέλεση ισοφαρίζει για τα Χανιά.
36’ (1-2) Ο Κουραχάνης πασάρει στον Ντούνη που με ωραίο γυριστό σουτ στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στα δίχτυα της εστίας των Χανίων.
41’ Φάουλ από τον Ντούνη, η μπάλα θα βρει και το κεφάλι του Τασσόπουλου και θα καταλήξει στην αγκαλιά του Δεσποτόπουλου.
60’ (2-2) Από πλάγιο άουτ του Μπραουδάκη η μπάλα φτάνει στον Κουκουράκη Λ. ο οποίος στοπάρει ωραία μέσα στην περιοχή και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του τέρματος της Παναχαϊκής.
68’ Ο Ντούνης γυρίζει στον Κωστέλο που δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή και η μπάλα περνά παράλληλα.
70’ Νέα προσπάθεια από τον Ντούνη βρίσκει το χώρο για το σουτ, στέλνοντας τη μπάλα άουτ.
74’ Ο Μπραουδάκης περνά τη μπάλα στον Εξαρχο ο οποίος χάνοντας την ισορροπία του σουτάρει άουτ.
77’ Σουτ από τον Κατσαΐτη ψηλά άουτ.
89’ Αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μπραουδάκη για σκληρό μαρκάρισμα στον Παπαηλίου.

Διαιτητής: Μισαηλίδης (Χανίων). Βοηθοί: Μαυρεδάκης (Χανίων) – Βράγκου Αικ. (Χανίων)

Κ19 Χανιά (Βασίλης Παπαδάκης): Δεσποτόπουλος, Μάγγος, Νίκας, Γκολόση, Κουκουράκης Μ., Χαλίλι (72’ Εξαρχος), Μπραουδάκης, Μπαλλίου (88’ Φραγκούλης), Κουκουράκης Λ., Καπαράκης (81’ Κρομμυδάκης), Τσούτσης

Κ19 Παναχαϊκή (Χάρης Ράντος): Ανδριακόπουλος, Νικολόπουλος (64’ Βατής), Σταυρόπουλος, Τασσόπουλος, Γερολυμάτος, Κουραχάνης (64’ Κωστέλος), Κατσαΐτης, Αθανασόπουλος, Παπαηλίου (90+2’ Σταθόπουλος), Ντούνης (83’ Μουρτζόπουλος)