Τάλως ΑΝΕΚ LINES για Τζωρτζάκη: «Πολ από χρυσάφι»

Ποδηλασία | 18 Ιουνίου 2021, 22:36

Με αυτό τον τρόπο περιγράφει ο Τάλως ΑΝΕΚ LINES τη μεγάλη διάκριση για τον Πολυχρόνη Τζωρτζάκη ν' αναδειχθεί πρωταθλητής Ελλάδος στον αγώνα της ατομικής χρονομέτρησης.

Οπως είναι γνωστό, ο Τζωρτζάκης κέρδισε το χρυσό μετάλλιο, πιστοποιώντας την εξαιρετική κατάσταση την οποία βρίσκεται αυτή την περίοδο.

Σύμφωνα με την ενημέρωση του Τάλω, εξαιρετική παρουσία είχαν κι άλλοι Χανιώτες ποδηλάτες, με την πιο σημαντική να καταγράφεται από την Σοφία Λιοδάκη, η οποία κατέκτησε την 4η θέση.

Η ενημέρωση από τον Τάλω είναι η εξής:

Πολ από χρυσάφι

Με ικανοποιητική εμφάνιση στον αγώνα της ατομικής χρονομέτρησης ο Τζωρτζάκης Πολυχρόνης κατάφερε να στεφθεί πρωταθλητής Ελλάδας στην κατηγορία ανδρών, πολύ καλή εμφάνιση και από τον Κορτσιδάκη Μιχάλη και Πανηγυράκη Ιωάννη 8ος και 10ος αντίστοιχα.

Στην κατηγορία γυναικών η Λιοδάκη Σοφία κατετάγη 4η, έχασε για λίγα δευτερόλεπτα το μετάλλιο, η Συντζανάκη Νάντια 6η και η Τζομπανάκη Κατερίνα 12η. Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας.