Τα στοιχεία της “επανεκκίνησης” στην Α1 ανδρών

Πόλο 2 Μαρτίου 2021, 12:11

Ανακοινώθηκαν οι ορισμοί των διαιτητών για τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής στην επανεκκίνηση της Α1 Εθνικής κατηγορίας πόλο ανδρών. Στις 4.30 θα δοθεί η έναρξη του αγώνα στο κολυμβητήριο Χανίων ανάμεσα σε ΝΟΧ-Απόλλωνα Σμύρνης.

Να σημειωθεί πως ο ΝΟΧ θ’ ανακοινώσει την αποστολή για το πρώτο παιχνίδι μετά από τέσσερις μήνες μέσα στη μέρα, οπότε και ολοκληρώνει την προετοιμασία.

Αναλυτικότερα:

6η αγωνιστική
Τετάρτη 3/3
13.00 Γλυφάδα-ΟΥΚ Βόλου

(Γιώργος Κραβαρίτης, Γιώργος Στεφανάκης)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
14.00 ΠΑΟΚ-Χίος
(Αγις Καρούλης, Γιώργος Αγγελίδης)
Παρατηρητής Νίκος Αργυρός
16.30 Ν.Ο. Χανίων-Απόλλων Σμύρνης
(Νίκος Μπουδραμής, Ανδρέας Κατσώνης)
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
19.00 Πανιώνιος-ΑΕΚ
(Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
20.00 ΓΣ Περιστερίου-Βουλιαγμένη
(Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Κυράνης)
Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου
20.30 Εθνικός-Παλ. Φάληρο
(Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Βαθμολογία
1. Βουλιαγμένη (52-34) 15
2. ΓΣ Περιστερίου (45-36) 13
3. Ολυμπιακός (82-36) 12
-. Υδραϊκός (61-42) 12
5. Απόλλων Σμύρνης (56-42) 9
-. Ν.Ο. Χανίων (42-56) 9
7. Πανιώνιος (51-52) 6
-. Χίος (38-51) 6
9. ΠΑΟΚ (40-39) 4
-. ΑΕΚ (37-61) 4
11. Γλυφάδα (39-48) 3
-. Εθνικός (46-56) 3
-. ΟΥΚ Βόλου (35-57) 3
14. Παλαιό Φάληρο (45-59) 1
* Ματς λιγότερο

Η συνέχεια
• Επόμενη αγωνιστική (7η – 6/3)
Παλαιό Φάληρο-ΠΑΟΚ
Χίος-Γλυφάδας
ΟΥΚ Βόλου-ΓΣ Περιστερίου
Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος
ΑΕΚ-Υδραϊκός
Βουλιαγμένη-Ν.Ο. Χανίων (9/3)
Ολυμπιακός-Εθνικός (αναβάλλεται)
• 5η αγωνιστική (εξ αναβολής)
Κυριακή 7/3
14.00 ΟΥΚ Βόλου-ΠΑΟΚ
(Αλέξανδρος Χατζηγούλας, Γιάννης Αντζουλάκος)
Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης
Δευτέρα, 8/3
13.00 Υδραϊκός-Ολυμπιακός
(Γιώργος Κραβαρίτης, Φάνης Ποσποτίκης)
Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Οι σκόρερ
16 γκολ: Γούνας (Απόλλων Σμύρνης)
15: Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), Στίβενσον (Γλυφάδα)
14: Μπογκντάνοβιτς (Ν.Ο. Χανίων), Παπασηφάκης (Υδραϊκός)
13: Χονδροκούκης (Εθνικός), Φώσκολος (Υδραϊκός)
12: Μπλάνης (Υδραϊκός)
11: Ραντόγεβιτς (ΠΑΟΚ)
10: Δήμου Δ. (Πανιώνιος), Σολανάκης (Απόλλων Σμ.), Χρυσοσπάθης (Ολυμπιακός)

karta antonis garden